Poglej enojno objavo
Staro 26.06.2008, 12:08
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434
Privzeto Re: Ali je z nami še vse v redu?

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Meni pa gredo takšn floskule kot so, da je človeštvo pošteno zabredlo, ker zaradi "sodobne družbe" ni občutka za sočloveka, ni prijateljev, ljudje smo egoistične barabe in podbni bla, bla že pošteno na živce.......a je bilo kdaj v preteklosti kaj drugače? Nekoč so ljudje umirali dosti bolj po tekočem traku kot danes v "sodobni družbi"......

Človek je pač že od nekdaj egoistično bitje (kot pač vsaka žival), ki ima v prvi vrsti roke obrnjene proti sebi in bo najprej poskrbel zase in šele ko bo njegova rit sita bo mogoče začel misliti še za druge........

Mene tisti komentarji, ki jih je podal monster na članek, da se je človek ubil vpričo policistov niti niso tako zbodli.......prosim vas lepo, kako pa naj komentiram članek, da je nekdo storil samomor.......mogoče bom zdaj označena kot nekdo brez čustev in totalno razčlovečena po nekaterih merilih vendar.......človek se je ubil, ta človek meni ni pomenil nič.....tako kot mi ne pomenijo nič tisti otroci, ki že stoletja umirajo zaradi lakote v Afriki......vendar da izpademo človeški, se zgražamo nad tem in organiziramo razne manifestacije, ki itak ne obrodijo kaj prida sadov, da bi jim pomagali, nasleldnjo minuto pa ob nogometu in Seksu v mestu na te otroke pozabimo.......zakaj je človek storil samomor mi ni znano in se s tem ne ubadam, ker itak ne bom prišla stvari do dna.......rojstvo in smrt sta pač del procesa, ki se imenuje "življenje"......in ljudje se rojevamo in umiramo......razlika je ta, da na rojstvo nimamo vpliva.......smrt si pa nekako lahko izberemo.......
A to pomeni da ker smo bli svinje ze od nekdaj se lahko udobno usedemo in smo svinje se naprej, ker smo bli 1000 let nazaj itak se vecje? Men ta logika nekak ne gre, se posebej ne, ker 1000 let nazaj clovestvo ni melo takega znanja in tehnologij kot jih ima zdaj. Takrat recimo so ljudje bli svinje s pomanjkanjem dolocenega znanja, zdaj pa tocno vemo da smo svinje in tocno vemo kake posledice ima lahko nekaj za dolocene skupine ljudi, pa to se vedno ljudje pocnejo in se previdno delajo nedolzne kokr "ja tega nisem vedel" al pa "ja to pa ni 100% dokazano" in se zraven za hrtbom rogajo ces "haha, kok sm dobr z*yebu sistem".
Moj post se je nanasal predvsem o ljudeh na visjih polozajih, ki tekmujejo za denarjem (ne toliko o tem tipu ki je nardil samomor - o tem nic ne vem, ker pac slovenskih novic ne berem odkar sem tu kjer sem zdaj).

Osebno sem mela v mislih to dirko za denarjem (alias "rat race", kot jo imenujejo za "tekmo malega cloveka" - "veliki" so itak extra) in ta dirka na visjih nivojih resnicno lahko postane krvava. Ali dirka za slavo. Ali karkoli.

Ti ljudje ne jemljejo na svoja ramena nobene odgovornosti in imajo najvecji potencialni vpliv na malega cloveka. Lahko se kregamo okol tega, da so bli fevdalci vcasih isti, sam da so jim meje posesti segale do sosednje vasi, ne pa do sosednjega kontinenta (ali se preko tega). Ampak po mojem skromnem mnenju vec znanja prinese vec odgovornosti. Ce delas nekaj groznega, za kar ne ves kake posledice bo imelo, je ena odgovornost, ce pa delas nekaj groznega za kar tocno ves ali z visoko verjetnostjo predvidevas, kak vpliv bo to imelo na druge, pa to se vedno naredis ker te po domace boli dzoko, dokler imas ti korist, to je pa odgovornost druge sorte.

In tu ne govorim samo o denarju ampak tudi o tako imenovani "korporacijski odgovornosti", "socialni odgovornosti" podjetji, politikov, financnih mogotcev in vseh ostalih. Oni so tisti ki kreirajo socialne sisteme in tem sistemom se potem mali clovek prilagaja kakor ve in zna. Ker preko tega, da bojo ljudje najprej poskrbeli za svoje prezivetje in sele potem za druge, se pac ne da (in tile doticni to dobro vejo) ampak to pa ni samo znacilnost cloveka ampak vseh zivih bitji in je tudi najbolj znana in najsibkejsa tocka, s katero lahko kontroliras velike mase ljudi. See where I'm pointing at?

Gre samo za to, ali ima clovestvo na tej stopnji tehnoloskega in socialnega razvoja zadostno mero modrosti, da neha bit navadn plenilec in mrhovinar. In na to razmisljanje se je nanasal moj post. That's all I'm saying.

Nazadnje uredil Lilly the Bear : 26.06.2008 ob 12:11.