Tema: Irak
Poglej enojno objavo
Staro 27.08.2007, 22:02
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Član od: Dec 2001
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989
Privzeto Re: Irak

Citat:
Objavil-a nofear2009 Prikaži sporočila
Po Iransko-iraški vojni (1980-1988) in napadu na Kuvajt (1991) lahko vidimo nepredvidljivo in nevarno plat Sadama Huseina. Da je bil njegov režim oslabljen zaradi sankcij, je bil čisto sam kriv. Ne podpiram odločitve OZNja in mišljenje ZDA med leti 1990-1997, ker so sankcije povzročile gromozansko humanitarno krizo med iraškim ljudstvom. Vem, da so bile sankcije naperjene proti strmoglavljenju Sadama, a sicer neuspešno. Tle priznam, da sem napačno sklepal. Kakorkoli, moj komentar je letel na knap1-ove izjave.
Še enkrat, malo bolj se pozanimaj o razlogih invazije. Ne da jo podpiram, hočem samo reči, da je imel Sadam veliko več legitimnih razlogov za napad na Kuvajt, kot američani za napad na Irak. Sankcije pa so bile orientirane izključno proti narodu, saj s(m)o vsi vedeli za ozadje programa 'nafta za hrano', ki je veselo polnil žepe vladajoči kliki. Povej mi, kako milijon mrtvih otrok upraviči sprejemljivost sankcij, za katere je mednarodna skupnost vedela, da ne prinaša željenih rezultatov (v kolikor so to bili strmogljavljenje režima).