Tema: Irak
Poglej enojno objavo
Staro 28.08.2007, 16:45
nofear2009 Uporabnik nofear2009 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nofear2009
Član od: Dec 2005
Sporočila: 193
Privzeto Re: V Damasku konferenca o Iraku

Citat:
Objavil-a Luka2k Prikaži sporočila
1. spoštovanje si človek pridobi le s spoštovanjem drugih. Kar prejemaš, dobivaš.
2. Trudi se, da se ne ponovi zgodovina? Um... Malo več razumevanja moderne zgodovine ti ne bi manjkalo. Ljudje se iz zgodovine ne naučimo ničesar. Pika.
3 Dokler bo na oblasti Bush, se američani ne bodo pobrali iz Iraka. Zakaj? Ker so (a) nesposobni narediti načrt umika (klik), (b) jim tale vojna prinaša preveč dolarjev (klik) in (c) ohraniti morajo prisotnost v državi, kjer se načrpa največ.. eee... česa že?
4. Žal je tako, da na tako versko kulturno razbitem območju deluje zgolj diktatura. Vsaka alternativa povzroči razpad suverenosti, v hujšem primeru celo državljansko vojno (remember Yugoslavia?). Če imaš naštudirano delujočo alternativo, te predlagam za Nobelovo nagrado.
5. Husein ni bil ne sposoben, niti ni imel želje napadati sosedskih držav. Razlog so ti navedli pred mano.
1. Tle imaš čist prav.
2. Moje razumevanje moderne zgodovine je dokaj dobro. Res, da se ne naučimo ničesar, ker drugače ne bi rekli, da se zgodovina ponavlja. Sam bi bil skrajen čas, da bi se.
3. Nesposobni narediti načrt umika? Mislim, da so jim Demokrati že na vse možne način povedl kako to opraviti. Stvar je v tem, da Bush noče zapustiti Bele hiše s sramovanjem in kot eden najslabših predsednikov v ameriški zgodovini. Zato upa, da mu uspelo, ampak mu po vsej verjetnosti ne bo, ker se mu stvari hitro ušle iz rok. Tisti "conspiracy" članku pa ne bom dal dost haska, ker sem js tudi takim stvarem verjel v preteklosti in ne moreš bit nikoli sigurn. Morda čez 50 let, sam dvomim.
4. Ne bom predlagal nobene alternative, ker bilo kaj bom reko, bo nekdo skritiziral s tem ali drugim razlogom do skrajnosti. Dobre alternative trenutno ni. Sam žal, diktatura pa tud ni prava pot.
5. ne bom komentiral
In še enkrat PONAVLJAM! Komentar je letel na knapovo "simplification" in nič drugega. Glede Iraka pa se lahko prepiramo do onemoglosti. Sem bil na eni konferenci v Bruslju in če tam nismo v treh urah prišli do kraja pol tud tle na forumu ne bomo.