Poglej enojno objavo
Staro 26.12.2007, 13:26
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125
Privzeto Sinope: DHCP in nastavitev statičnih IP naslovov

Lepo pozdravljeni!

Zelo bi bil vesel, če bi mi kdo povedal naslednje: rad bi nastavil port forwarding na določene lokalne računalnike. Če uporablja lokalni računalnik Windows, je stvar zelo enostavna: Windows ime se prikaže v Sinopeju in stvar je resena.

Hja, jaz bi pa rad nastavil port forwarding na računalnik, kjer teče Linux in pa Mac. Ta dva pa se ne prikažeta na Sinopeju: oziroma včasih se prikažeta z naključnim imenom, ki se ob ponovnem zagonu sprememni, včasih pa sploh ne. Prav tako sem enkrat zbrisal ime racunalnika, na katerem tece Windows, pa se to ime ni vec prikazalo! Kaj naj storim v tem primeru???

Vidim, da je ena od možnosti "Add computer name": ok lahko nastavimo ime, recimo mac-mini in pa IP naslov 192.168.1.2. Tu pa ne razumem, zakaj ni potrebno vnesti MAC naslova: kako bo pa DHCP vedel, katero ime in pa IP naslov povezati s katerim racunalnikom? A je potemtakem tako definiran IP naslov staticni in ga moram konfigurirat na Macu kot staticnega???

Navajen sem na Linksys, kjer je mogoce definirati obseg DHCP in pa staticnih naslovov, recimo od 192.168.1.1 do 192.168.1.99 so za DHCP, od 192.168.1.100 naprej pa so staticni in jih DHCP ne dodeljuje. Konfiguracija Netgeara je podobna Sinopeju: tam je mogoce dolociti, da doloceni racunalniki dobijo po DHCP vedno isti IP naslov, ampak naslov je vezan na MAC naslov in ne na Windows ime racunalnika.

Torej, ali lahko kdo pojasni, kako deluje DHCP na Sinopeju in kako do statičnih IP naslovov, na katere se da potem forwardirati porte.

Hvala lepa za pojasnila in lep pozdrav!

Simon
Odgovorite s citatom