Poglej enojno objavo
Staro 24.08.2016, 20:19
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Rešitve za tiste s počasnimi povezavami

SLO realnost. Telekom je veliko € pognal na jugu. Dobički pa grejo v proračun namesto v izgradnjo omrežja doma...

Razdalje je kar velika. Si probal VDSL2b, če je možen? Je pa razdalja zanj glede na podatke, ki so krožili kar velika. Pred časom je bilo potrebno naročiti DL večji od 1MB, da so preklopili, če je na centrali oprema. Kako je trenutno pojma nimam. Bo kdo drug povedal oz. če je na tej razdalji sploh še kaj prednosti v primerjavi z ADSL2. Meni so s tem pred leti dodali cca. 5MB in nekaj stabilosti na liniji. Kocke, ki so se pojavljale v zadnje pol leta na ADSL2 so s preklopom na VDSL2b povsem izginile. Super upgrade za tisti čas in situacijo.

Tudi v mestih marsikje ni situacija rožnata.
Lokalna politka je verjetno tista, ki tu še največ lahko naredi, da se prej kaj premakne. A glede na trenuten tempo optika oz. krajšanje lokalne zanke še zlepa ne bo doseglo vseh vasi in od central bolj oddaljenih mestnih ulic. Pri nas so se pred dobrimi 10 leti občinarji dogovorili s T-2, da so ob izgradnji kanalizacije polagali tudi cevi za optiko. Šele v zadnjih 2 letih dokončujejo kar ob "bankrotu" 2008 niso in počasi nadaljuje po drugih delih sicer podeželske občine saj je tudi občini zmanjkalo sape za kanalizacijo dokončat.
10 MB je res malo. Sam sem bil na ADSL2 na 13 in kasneje na VDSL2b na cca. 18 MB. A (le) kakih 2000 m od centrale.Tu se je že dalo mal pokombinirat (prek neuradni predvajalnikov) in kadar drugi niso gledali TV gledat polne HD. Pri 10 MB pa res nimaš kaj. Če ti gre skozi en mini HD in SD si lahko že srečen. Za net pa edino za pošto ostane. Morda pa ti gre (za gušt) kak nekomprimiran HD celo skozi? Ne vem kakšni so sedaj stremi, ker sem kot rečeno že (skoraj) 2 leti na T-2.. A se bojim, da bodo kocke.

Jah kupovat 4k ekran je trenutno neglede na povezavo smiselno edino v smislu, da bo pred iztekom življenske dobe možno gledat tudi 4k še kje drugje razen posnetkov na YT.

Nazadnje uredil rock : 24.08.2016 ob 20:23.
Odgovorite s citatom