Poglej enojno objavo
Staro 28.11.2007, 06:55
alessy Uporabnik alessy ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce alessy
Član od: Feb 2005
Sporočila: 663
Privzeto Re: Pravila in načrt mreže

Verjamem da je linux boljša rešitev. Ampak To gre za neko večjo zadevo, kjer že delajo na windows serverju in bi prehod na linux bil tukaj preveč zamuden itd. Sploh pa o linuxu nimam nobene podlage . Problem je samo v tem, ker si v glavi naredim neko sliko in to tudi naredim, ko pa potem testiram pa ne dobim vseh rezultatov tako kot sem hotel. Zato bi rad najprej na papir naredu celoten načrt in tudi da bi imel nekje napisana kakšna pravila itd . kaj smem in kaj ne oz. kaj ni priporočljivo, ker sem sedaj že 2 krat popravljal, pa še vedno ne dela popolnoma tako kot želim.
Recimo en problem, ki ga imam. Preko VPN imam dostop z več userji. Ti se prijavijo v server s svojim up.imenom in geslom. Vsak user lahko dostopa samo do ene in edine mape, ki pa jo lahko samo bere.
Jaz sem nastavil pravila in tudi deluje, dokler ne grem v drugo mapo kjer lahko noter spet berem, pa čeprav sem blokiral na serverju za to in to mapo, da nima dostopa. Vglavnem so neke luknje katere mogoče ne vem ali pa napačno delam. Ravno zato bi pa rad imel kakšen link ali karkoli, kjer bi bilo opisano kako najbolje to splanirat najprej na list in potem vse po vrsti potem to realizirat.