Poglej enojno objavo
Staro 18.11.2009, 11:30
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Nikoli nisem rekla, da mi ni ok, saj ga tudi sama kupujem. Zgrožena sem samo nad ceno. Večinoma vidim upokojence ob mlekomatih, verjamem, da si vsak euro težko privoščijo, tudi meni je to veliko.
Mislim, da bi kmet bp znižal ceno, sploh če se mu splača v mlekarno prodat za 0,20 na l.

Ti si tipičen Slovenček. Zato so v naših trgovinah take marže, ker ima folk večinoma tako mnenje kot ti, pa čeprav so cene 2x višje kot v drugih državah rine in kupuje tukaj. Pogledaš na interent in kupiš 2x ceneje ali pa malo pojamraš v trgovini (več ko nas bo pojamralo prej bo trgovec znižal ceno).

Pri nas nobeden ne šteka, da če zniža ceno lahko proda več, ker bo več kupcev ampak dolgoročno gledano je to boljše zanj, pri nas vsak odpre žep in hoče, da je takoj poln.

Tista primerjava s cenami in bajtami itd. - no comment. Očitno, po tvojem, če živimo v Lj smo vsi bogati.

Me prav zanima kako bi bilo, če bi konkurenčen kmet postavil mlekomat 200 m stran z nižjimi cenami. :-)

BTW: ti slučajno prodajaš mlekomate ali si kmet, da imaš tako hud interes tukaj lobirat za ceno?

Nazadnje uredil Patsy : 18.11.2009 ob 11:39.