Poglej enojno objavo
Staro 06.03.2010, 10:38
barbyloveyou <3 Uporabnik barbyloveyou <3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 8
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Nikoli nisem rekla, da mi ni ok, saj ga tudi sama kupujem. Zgrožena sem samo nad ceno. Večinoma vidim upokojence ob mlekomatih, verjamem, da si vsak euro težko privoščijo, tudi meni je to veliko.
Mislim, da bi kmet bp znižal ceno, sploh če se mu splača v mlekarno prodat za 0,20 na l.

Ti si tipičen Slovenček. Zato so v naših trgovinah take marže, ker ima folk večinoma tako mnenje kot ti, pa čeprav so cene 2x višje kot v drugih državah rine in kupuje tukaj. Pogledaš na interent in kupiš 2x ceneje ali pa malo pojamraš v trgovini (več ko nas bo pojamralo prej bo trgovec znižal ceno).

Pri nas nobeden ne šteka, da če zniža ceno lahko proda več, ker bo več kupcev ampak dolgoročno gledano je to boljše zanj, pri nas vsak odpre žep in hoče, da je takoj poln.

Tista primerjava s cenami in bajtami itd. - no comment. Očitno, po tvojem, če živimo v Lj smo vsi bogati.

Me prav zanima kako bi bilo, če bi konkurenčen kmet postavil mlekomat 200 m stran z nižjimi cenami. :-)

BTW: ti slučajno prodajaš mlekomate ali si kmet, da imaš tako hud interes tukaj lobirat za ceno?
živjo!
tudi naša kmetija (zajc) ima mlekomat v litiji pri TC KGZ Litija (agromarket) je črno-bele barve (kot krava) zraven pa stoji flašomat
lahko ti zagotovim da je 0,20€ za liter mleka PREMALO!!!!!! saj da ga proizvedeš potrebuješ vsaj 0,35€ krava pa ima na molžo običajno od 20 do 25 litrov mleka sapravi od 40 do 50 litrov mleka na kravo oz dan v začetku laktacije na koncu laktacije pa ima krava le 2 litra mleka zato jo je treba odstavit inse en ali dva meseca krava ne molze nato pa skoti in ima zopet do 25 litrov mleka v dveh mesecih. mlekomat je zelo draga stvar naš je stal 35.000€ +flašomat 5.000€ pa morš vse to plačat pa ni tko mal ane?????
nekaj o mleku
priporočam pitje svežega domačega mleka saj ne vsebuje škodljivih maščob
maščobe svežega in surovega mleka se na trelesni temperaturi razgradijo in niso zdravju ali telesu škodljive če pa mleko prekuhamo se maščobe spremenijo oz mutirajo med seboj in niso najbolj zdrave saj se lahko nabirajo na stenah žil mleko v tetrapaku pa sploh ni zdravo!! saj ga vsaj 5krat prekuhajo ga redčijo in dodajajo kemikalije za trajnost mleka za katere sploh ne vemoče pa se ti zdi mleko na mlekomatu predrago ga lahko kupiš pri kmetu doma kjer je gotovo malo cenejše če te zanima še karkoli povezano z mlekom in mlekomatom ali s našo kmetijo me lahko vprašaš nekaj o mleku in mlekomatih pa si lahko prebereš na http://www.mlekomati.com/mlekomati.html

lp barby

Nazadnje uredil barbyloveyou <3 : 06.03.2010 ob 16:52.