Poglej enojno objavo
Staro 08.09.2006, 10:24
Jape Uporabnik Jape ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2005
Sporočila: 47
Privzeto Re: Državljanska vojna

Pri celi komediji včeraj na komercialki mi je bil še najbolj všeč Peterle. (Pa da ne bo pomote: nikdar mi ni bil on niti njegova stranka kakšna simpatija!)

Zakaj? Ker je rekel bobu bob in nesporazume in boj za zasluge označil kot nekaj ... hja...normalnega. Nesporazumi in tekmovanje v zunanji politiki med MZZ in predsedniki republike so nekaj normalnega, saj gre za prekrivanje pooblastil. Koordinacija je seveda nujna, je pa otežena v kohabitaciji. Potrdil tudi veleposlanik Petrič z avstrijskim primerom v času predsednika Klestila.

Torej: ko se pogledi predsednika in MZZ (ali vlade) zelo razlikujejo, predsedniki ubirajo svoja pota, čeprav naš verjetno že malo pretirava. Ob takem zunanjem ministru pa ga malo težko obsojam.

Od vsakega politika pričakujemo neko treznost pri dajanju izjav- od vrhovnega diplomata pa še prav posebej!
Zadnji Ruplovi nastopi pa so že tako neotesani, da ti gre na bruhanje. Pa saj doma okregam otroka, če mu uide tako neotesana in groteskna samohvala kot je njegova "če bi bil jaz Križnar, bi bil ponosen na takega zunanjega ministra". In se šele potem zave kakšnega kozla je ustrelil in začne nerodno naštevati še SVOJE PODREJENE! O še kom, ki je sodeloval pa seveda nič! Podn. Bi pa že raje videl enga Peterleta na njegovem mestu - vsaj trezno deluje.

Sicer pa imam itak vtis, da se zadeva kuha na relaciji Rupel-Vajgl ipd. - stara konkurenca in stare zamere!