Poglej enojno objavo
Staro 14.04.2008, 11:55
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580
Privzeto Re: kupite domače

Sam sem kot kmet ki prideluje mleko dobil od teh podražitev v zadnjem letu dni 4 cente več pri litru mleka, ki gre v pomurske mlekarne, nekateri so dobili nekaj več, drugi manj, to pa je tudi vse, čemur se je pri kmetu zvišala cena, ostalim pridelkom cene stagnirajo oziroma ostajajo na istem nivoju. Koliko se je cena zvišala v trgovini pa veste sami.
Repromaterial za kmetije pa je šel letos gor za več kot 50% in tudi stroji se zaradi višjih cen dela in jekla dražijo za kar nekaj odstotkov vsako leto, mehanizacija slovenskih kmetij pa je še zmeraj pretežno stara.

Pa ravno mercator s to svojo reklamo tako povziguje svoje dobavitelje, a ravno trgovina z maržami do nebes je kriva, da je hrana tako draga in mercator je bil prvi pri stiskanju dobaviteljev v kot. Trgovski centri pa kot gobe po dežju, in v vsakem le nekaj ljudi.

In ravno sedaj ko se v novicah pojavljajo članki v stilu Naraščanje cen hrane v nerazvitih državah bi lahko imelo grozljive posledice za ves svet, je opozoril generalni direktor IMF. nam naši vrli finančniki z Bajukom na čelu nabijajo še več davkov na zemljo, ko že tako med mladimi ni več volje za ta poklic, pa tudi učitelji tožijo da nimajo več koga učiti. In potem pričakujejo da se bo še kdo s tem ukvarjal, saj mladi niso neumni, delajo raje z glavo za zaslužek kot z rokami za golo preživetje.

Mogoče sem pa jaz neumen, ki imam rad svojo zemljo in jo rad obdelujem, da je tudi cela pokrajina potem lepa in urejena, četudi bom zato celo življenje delal z nulo ali minusom, tako kot sedaj ko še nosim breme investicij v razvoj kmetije in jih tudi zmeraj bom, ker če ne investiraš vedno znova in znova propadeš.

Nazadnje uredil Deflektor : 14.04.2008 ob 11:58.