Poglej enojno objavo
Staro 10.04.2010, 09:18
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374
Privzeto Re: Revščina v SLO

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
aha, ti si pravi človekoljub, pa veliko ti je mar za naše, ali pa katere druge delavce (my ass...). ker smo tako majhni, da nimamo vpliva, jih pa dajmo še mi usekat po bučah - da jih ne bo kdo drug...

mura, ja... seveda so zdaj okoli mure vsi blazno brihtni in vsem je kristalno jasno, kaj bi bilo takrat treba ukrenit; dokler je bil čas kaj ukrenit, pa noben od teh brihtičev ni uspel uresničiti svojih blestečih idej. zdaj te delavke ne morejo dobiti drugega dela, pa tudi takrat so ga težko, oz. ga niso mogle! a misliš, da so ženske iz dolgčasa delale napol zastonj in niso šle drugam iz ljubezni do šivanja??

ti kar vriskaj o srednjeročni bresposelnosti. ko bi (po tvojem vso) proizvodnjo preselili na tuje, bi pač vsi naši navadni delavci ostali na cesti. seveda bi ti takrat spet vriskal, tako kot do zdaj, "prav jim je, kaj pa niso šli v šolo, saj brez izobrazbe res ne morejo pričakovati plače in dela"...

wow. res. ni kaj. pravi filantrop.
Kje sem napisal, da jih dajmo po bučah? Tega nisem nikjer napisal.

No,poglejva še par dejstev.

1) Del delavk iz Mure je bilo pred 5-10 leti še dovolj mladih za iskanje nove službe oziroma prekvalifikacijo. Te delavke bi lahko dobile takrat novo službi, v Muro bi ško manj davkoplačevalskega denarja v Prekmurju bi bilo sedaj manj brezposelnosti. To so dejstva, ki jim preprosto ne moreš oporekati.

2) Vlada si je domislila povišanje minimalne plače. Neposreden efekt te minimalne plače je 5000 novih brezposelnih v mesecu aprilu in maju. Dodatno se v naslednjih 12 mesecih pričakuje, da bo višja minimalna plača razlog za skupno 17.000 svežih brezposelnih. Torej je višja minimalna plača v interesu delavcev? (imaš prav, da v nekaterih podjetjih si jo res zaslužijo in si jo lahko privoščijo, v marsikaterem podjetju si jo pa ne morejo privoščiti!)

3) Če ti zahtevaš subvencioniranje domače nekonkurenčne proizvodnje. Na ta način povzročiš, da v Sloveniji trošimo določene proizzvodep o previsokih cenah, kar se odraža v manjši potrošnji ostalih proizvodov. Slednje pripelje do propada drugih podjetij, ki bi lahko bila konkurenčna. To povzroči padec gospodarske rasti in višjo brezposelnost.

4) Tudi v primeru Mure sem pisal, da bi bilo vejretno smiselno ohranit butično tovarno v Sloveniji. Pri ostalih podjetjih sem se zavzemal za selitev dela proizvodnje (najbolj delavnega intenzivnega dela proizvodnje). slednji ukrepi bi bili v večini primerov izvedljivi postopoma ob naravni stopnji upokojevanja, saj gre v teh delih proizvodnje pretežno za starejše delavce. Tako da je vsakršen očitek, da mi je za delavce malo mar neupravičen.

5) Tvoje razmišljanje pa vidiš kam nas je pripeljalo. Zaradi ukrepov, ki jih zagovarjaš se Slovenija vsak dan zadolži za 12 milijonov EUR oziroma 0,5 milijona na uro odkar je Pahor na oblasti. In to samo zato, da se neproduktivne sektorje drži pri življenju. Boš te račune poravnala ti? Ja, boš ja, tudi s svojo neizplačano pokojnino.

Opažam, da se pgosto posamezniki ne zavedate, da so vreče denarja omejene z dnom in da je potrebno v vrečo tudi kaj dati in ne samo ven pobirati...