Poglej enojno objavo
Staro 20.12.2008, 19:24
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Skaniranje teksta kot besedilo

Potrebujem program za skaniranje teksta, tega pa potem prikaže za uporabo popravljanja, dodajanja in odvzemanja teksta (recimo za prenos iz A4 formata, časopisa itd.) v wordu.

Včasih je bil odličen program Recognita, ki je žal že davno med preminulimi.

Imam enega Abby Fine Reader, kateri pa ne prepoznava dobro šumnikov, problem je pri nastavljanju preverjanja SLO slovnice, nikakor pa ne zna pravilno postaviti recimo odtisa štampiljke, slike, kakega vdelanega okvirja.

Če je (kar pa skoraj verjetno ni), še kaka brezplačna (free) verzija, ker jo potrebuje slabovidna oseba. Nikakor pa to ni pogoj. Preiskal sem že internet po dolgem in počez, ker so bili še stari zapisi, da je Recognita zelo dober prg, zna pravilno pokazati tudi tabele, vendar so ga na žalost že davno nazaj prenehali prodajati. msilim, da je bila zadnja verzija 5.0.

Zdaj naj bi bil njen naslednik Omni page, ne vem pa koliko je dojemljiv za prikaz šumnikov, tabel ali slik. Odšteti kar nekaj denarja zato, da ugotovim, da tega ne zna ločiti ali pravilno prikazati, je za mene prevelik strošek, saj cena ni nizka.

Če ima kdo kake bolj konkretne podatke glede pravilnega prikaza in upoštevanja tako tabelnih zapisov kot ostalih ne standardnih vpisev, prosim, če me opozori na tak program. Hvala lepa