Poglej enojno objavo
Staro 06.10.2016, 06:16
extremni Uporabnik extremni ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 67
Privzeto Optika od TS bele škatlice do modem konektorji?

Zanima me ker se bliža priklop optike v mojem stanovanju sledeče. Iz kleti kjer je glavna omarica TS v bloku pride črn kabel do mojega stanovanja cca 3 mm skozi vrata stanovanja do omarice (bele škatlice telekoma) od tu naprej pa potem gre tisti "rumeni tanek" optični kabel do modema kjer se priklopi v modem s konektorjem. Do tu jasno vse. Zanima me ali je morajo biti na drugi strani tega rumenega optičnega kabla vseeno konektorji ali lahko to GVO odreže in zvari v tisti beli škatlici skupaj s tistim črnim kablom. Ker se bojim da konektorji nebodo šli skozi cevi ne bi bil pa problem da se konektor všteka v modem in potem nazaj vleče ta rumen kabel do te škatlice brez tistih konektorjev na drugi strani. Pri modemu so fiksni kaj pa druga stran? Se pravi pri modemu fiksni konektorji do omarice pa kabel brez konektorjev in potem zvar v sami škatli s črnim kablom? Ker koliko sem brskal je na teh rumenih kablih na obeh straneh po 4x konektor (2x pri škatli beli 2x pri modemu). Jaz ba bi rad da ja za začetek samo pri modemu konektor fiksni da se bo lahko po cevi vlekel samo kabel brez konektorjev do tiste bele škatlice ki bo na hodniku stanovanja, ker ne vem če bodo šli konektorji skozi cevi v stenah do sobe kjer imam modem.

Hvala za odgovor.

Ex.
Odgovorite s citatom