Poglej enojno objavo
Staro 04.01.2020, 17:36
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.071
Privzeto Vrnitev v preteklost...

Ne vem ali gre za nestrokovnost ,nesposobnost ,ali pač enostavno za nepomembnost male stranke.

Par let je sedaj dejansko delovalo vse vrhunsko ,glede na zmogljivost linije.

Vdsl2 ,30/5 ,trioC , ...

Pol leta nazaj se je pa zgodba izpred par let začela ponavljati... Upload iz nekje 5-5,2 pade na 4Mb. Lep čas se pingpongamo s tehnično pomočjo ,kako je to vse normalno ,super..oh in oh... dokler lepega dne "nekaj uredijo " in glej hitrost uploada spet nekje 5,2Mb.
In lepo mirno do nekje sredi decembra ....

Sedaj sem pa spet na 4Mb. In ga ni junaka ki bi naštudiral kje je problem ??? Enostavno skoraj ne moreš verjeti. Na koncu si tečen in bogve kaj vse še v internih pogovorih. A ne iščem nič drugega kot to kar sem že imel. ! Verjamem in vem da recimo 10Mb v uploadu ne morem imeti ,in v danem momentu z dano tehnologijo tega ne bom zahteval.

A če sem imel lep čas upload 5Mb , imam pa občutek ,pa to pa skoraj imam pravico da želim da mi to uredijo.

Ker pa sem samo številka uporabnika ki redno plačuje položnice ,pač nima nihče pravega ineteresa se poglobiti v zadevo.

Da sem jaz tehnik , bi že zaradi svojega zadovoljstva se zakopal ravno v takšne primere.
Že po naravi nekako zame beseda " ne gre ,ni možno " skoraj ne obstaja. Sploh v primeru ko je neka zadeva že bila aktualna.

In v časih ko je toliko ene diagnostične sodobne opreme , da nekdo ni sposoben lcirati se ponavljajoče okvare je že skoraj sramotno.
In realno sploh nihče ne ve ,kaj se je ob zadnjem popravilu urejalo ??

In dokler jaz GVO-ja ne vidim da začnejo delati meritve od hiše proti centrali je zame vse skupaj brezveze. Neke Meritve na daljavo , tako da dejansko ni aparat priključen na hišno parico so brezveze. Če bi šli od hiše do centrale od stebra do stebra ,se mora pokazati kje je tisti občuten padec 1Mb. Ob vsem tem pa download brez problema cca 40-45Mb. To je jasen znak ,da je sama linija v kar dobri kondiciji.

Ni bilo druge ,moral sem se malo razpisati...

Drugače pa srečno 2020 in čimmanj težav..

lp Cveto
Odgovorite s citatom