Poglej enojno objavo
Staro 28.11.2007, 01:05
randius Uporabnik randius ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 37
Privzeto Re: Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom

FIKSNA TELEFONIJA VS. RAZVEZAN DOSTOP IN SIOL TELEFONIJA

Trenutno se v stanovanju plačuje zgolj za fiksno telefonijo. Siolove internet, telefonijo in TV bi koristil največ 1 leto, naprej pa spet zgolj eno telefonijo.

Sam nisem niti ne bom dosti odvisen od Telekom oz. Siol telefonije. Sam bi se odločil tako:

brez veze se mi zdi eno letno plačevanje PSTN telefonije, ki je sploh ne bi rabil. šel bi na razvezan dostop in vzel paket Duo (TV bom kasneje dodal zaradi preizkusnega obdobja). Na Siol telefonijo v paketu bi prenesel obstoječo telefonsko številko. to me pride najceneje. Čez eno leto se pa ali ostane še naprej na 'razvezavi' in vzame temu ustrezno telefonijo ali se gre nazaj na fiksno telefonijo PSTN.

Na razvezavi bi imel obvezno Siol telefonijo. zakaj? še vedno je dobro imeti tovrstno telefonijo, še posebej, če je skoraj brezplačna. Želim tudi programa HBO in HBO comedy, ki sta brezplačna, če sem istočasno naročen pri Telekomu na telefonijo, internet in TV.

recimo, da se gre po enem letu nazaj na navadno telefonijo: za 12 mesecev razvezave bi dal 3eur več za Siol storitve. 3eur x 8mesecev (4je so brezplačni) = 24eur. za povrnitev na fiksno telefonijo pa 90eur. skupaj 114eur, kjer pa so že vključeni brezplačni 2 ure klicev v Telekom omrežje na mesec.

če bi bil ves čas na fiksni telefoniji PSTN, bi samo za letno naročnino dal 140eur. če tukaj sploh ne vzamem Siol telefonije in rabim zgolj osnovno telefonijo, bi bila izdatki za eno leto pri fiksni telefoniji ter razvezi&povrnitviji na PSTN skoraj enaki. Več klicev kot bi naredil z osnovno telefonijo, bolj bi postala Siol telefonija na razvezi cenovno ugodnejša.

menim, da Siol telefonija, če se že ne razvežeš, sploh ni smiselna, če malo telefoniraš, tako kot bom jaz. Ta 2 eur za njeno naročnino pomenijo malo več kot 1 uro klicev mesečno v telekomovem omrežju. tako da je v bistvu vseeno. če bi pa že vzel paket Duo, bi imel naenkrat dve telefoniji ter dve številki. V ceniku je navedeno, da je dodatna telefonska številka mesečno 1,25 eur.

1
če se ostane tudi po preteku enega leta na razvezanem dostopu: ni nobenih dodatnih izdatkov? katere samostojne telefonije se bi lahko uporabljalo?

2
Telekom pravi: V primeru, da se boste selili je bolje, da klasičen telefonski priključek obdržite. menite, da tak odgovor zgolj zato, ker je jasno, da tako več pokasirajo od naročnikov?

3
za kaj bi se vi odločili glede telefonije:

ostati vedno na fiksni naročnini, imeti zgolj klasično telefonijo
ali
ostati vedno na fiksni naročnini, imeti klasično telefonijo in siol telefonijo
ali
vzeti siol telefonijo na razvezanem dostopu ter na njem tudi po enem letu ostati
ali
vzeti siol telefonijo na razvezanem dostopu ter se po enem letu vrniti nazaj na fiksno nraocnino

argumenti?

4
torej, če želim koristiti Duo, ko nisem na razvezi, a mesečno plačam zgolj ustrezno navedeno ceno za Duo al' jo moram povečat za 1,25 eur za dodatno telefonsko številko?

thanks
Odgovorite s citatom