Poglej enojno objavo
Staro 13.02.2008, 11:15
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: odvisnost od interneta...bolezen ali slaba navada?

Citat:
Na zacetku pise, da uporaba interneta zmanjsuje uspesnost (v sluzbi, soli itd.). Tocka 2 pravi, da mesec do dva po prenehanju uporabe lahko pride do v bistvu istih stvari.
Jaz to razumem malo drugače. Zaradi pretirane rabe pride do zanemarjanja dolžnosti, zanemarjanja osebnih stikov, premalo spanja....če pa se internet odtegne, pride v bistvu do abstinenčne krize ( stiska, strah, tresenje, raztresenost...) V bistvu oboje vpliva na uspešnost, le na drugačen način.
Laganje in zanikanje se kaže pri vseh odvisnikih, ki se zavedajo problema.

Kot prvo se je treba zavedati, da to postaja problem in napraviti strategijo za sanacijo. ključni pomen pri tem ima vzgoja...zatorej akcije za varno rabo interneta. manjka le strategija, kako pristopiti k zdravljenju tistih, ki se zavedajo problema. Psihoterapevti že predavajo po šolah...odrasli odvisniki se pa bodo morali sami spopasti s tem.
Po moje vsak pozna koga, ki je vsaj nekoliko zgubil stik z realnostjo, previsi cele noči na igricah..

Imaš prav Jerryka, da so tile kriteriji nekoliko zaostali, pa še po ameriških merilih so ( American Psychological Association). Ampakneko merilo so pa le.