Poglej enojno objavo
Staro 13.02.2008, 13:53
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: odvisnost od interneta...bolezen ali slaba navada?

Citat:
In ce nekomu storilnost celo naraste, ob prenehanju mu bo pa padla - zakaj nehati?
Ker odvisnost ne mine, ampak se samo lahko povečuje do neobvladljivih dimenzij.
Ni point v tem, da se internet neha uporabljati, ampak da se ga ne zlorablja. Terapija za otroke, ki jo svetuje psihoterapevt je, da se za mesec ali dva povsem ukine dostop do interneta, potem se mu ga dolovi uporabljati, vendar z veliko omejitvami.

kdo je kriv, internet ali uporabnik....ob normalni uporabi ni kriv nihče. Po mojem mnenju so kriva podjetja, ki so dobro seznanjena, kako narediti igrico ali karkol na internetu tako, da se mu potencialni odvisniki ne bodo mogli upreti. V tem primeru je zaslužkar izkoristil internet in uporabnika.

Dokler odvisnost ne vpliva na kvaliteto življenja, še ni odvisnost. Torej, če nekdo konstantno spi po dve uri na na noč, trpi kvaliteta življenja, kvaliteta dela, ki ga opravlja itd.
Citat:
ker se kažejo podobni znaki kot pri teh odvisnostih. To so znižanje ocen v šoli, poslabšana motivacija za delo v službi in doma ali celo izguba službe, izguba stalnih prijateljev, pomanjkanje spanja, laganje drugim in sebi