Poglej enojno objavo
Staro 17.01.2012, 21:25
mglazer Uporabnik mglazer ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012
Sporočila: 17
Privzeto Težave WiFi internet

Do interneta dostopam brezžično preko modema (siol) v družinski hiši. TV signal pa tudi brezžično preko sistema Ruckus...Računalnik (prenosni) in TV se nahajata v prvem nadstropju v hiši.Modem in oddajni ruckus pa v pritličju. Smo bolj na samem, samo tri hiše...TV dela preko ruckusa čist lepo...z internetom pa so čedalje večji problemi...ker smo šele pred dvema tednoma bili priklopljeni na linijo, smo v tem enomesečnem "free" obdobju.Sedaj je paket 4mb, odločili pa se bomo sigurno za 10mb. Internet je nekaj časa deloval dobro, z občasnimi prekinitvami. Sedaj pa ga kar naenkrat zmanjka in ga ni (brezžičnega) tudi po dve uri...potem se spet pojavi za pol ure in tako dalje...Laptopa sem danes odnesel v pritličje hiše v prostor, kjer je tudi modem in je deloval normalno. Nato sem se premaknil v sosednji prostor in je že začelo prekinjat. Ko sem laptopa odnesel nazaj v prvo nadstropje, je internet nekaj minut bil, nato pa spet šel...Očitno je nekaj narobe z modemom? Zanimivo, ker prvih nekaj dni je internet (brezžični) delal normalno...Menjat modem ali kupit en navadni router ter ga priklopit na modem? Težave z brezž. internetom so ne glede na obremenjenost ( 2tv + 2 rač., ali samo 1 računalnik na netu...) Zanimivo, ker sosed ima enak modem 50 m stran in mi omrežje njegovo najde (on že ima 10mb paket...), vendar je zaščiten z geslom (samo za info). Moj modem je pa 2 m zračne linije pod mano, pa tema...

Hvala za morebiten nasvet in lep pozdrav
Odgovorite s citatom