Tema: Modrice
Poglej enojno objavo
Staro 23.06.2006, 08:19
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: Modrice

Tudi meni se redno dogaja, da mi je napoti kakšen rob mize, kljuka...modrice pa opazim šele kasneje, ko hočem obleči kratke hlače ali krilo ( zato po moje opazimo več modric poleti).

Sejdi, na hitro...
Modrice nastajajo zaradi udarcev, ki poškodujejo drobne žile in nastajajo podkožne krvavitve, ki so ob močnih udarcih obsežne in zelo grde. Najprej nastanejo modrice, ki se kasneje zaradi razkrajanja krvavitve obarvajo v vseh možnih jesenskih barvah...vijoličasto, zeleno, rumeno, rjavo.
Večje in dalj časa trajajoče modrice nastajajo pri ljudeh, ki imajo v krvi malo trombocitov ( krvne ploščice, ki sodelujejo pri strjevanju krvi) , tisti, ki jemljejo sredstva proti strjevanju krvi (aspirin, plavix), oboleli za jetrnimi boleznimi....
Če bi bile modrice res obsežne in ne bi izginile dolgo časa, le pojdi vsaj v laboratorij (da ti pregledajo količino trombocitov).
Modrice delno zmanjšamo, če si takoj po udarcu damo na kožo mrzel obkladek, pri jemanju krvi pa res pritiskamo na žilo dovolj časa, da trombociti zamašijo žilo in kri ne izteče pod kožo ( 3-5 minut).
Za hitrejše izginjanje modric obstaja veliko mazil ( Hepalpan, Hepan gel, Gel Aloa Vera), na netu najdeš aparatek, ki zdravi s pomočjo infrardeče svetlobe..vsekakor pa modrica ne bo izginila takoj, pač pa hitreje kot običajno.
Če se še kaj spomnim ali najdem, napišem