Poglej enojno objavo
Staro 09.11.2005, 12:26
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712
Privzeto

Malinovi mafini s kislo smetano
sestavine:
-maščoba in moka za model
-200g malin (svežih ali zamrznjenih)
-120g mehkega masla
-120g sladkorja
-1 jajce
-300g kisle smetane
-2 1/2 kavne žličke pecilnega praška
-1/2 kavne žličke sode bikarbone
-sol
-sladkor v prahu za posip

1. Pačico segrejemo na 180°C. Vdolbinice pekača za mafine namastimo in potresemo z moko ali pa vanje namestimo papirnate modelčke. Sveže maline preberemo, zamrznjene pa zamo odmrznemo.

2. Penasto zmešamo maslo in sladkor. Primešamo jajce in kislo smetano. V posebni skledi zmešamo moko, pecilni prašek, sodo bikarbono in ščepec soli. To dodamo masleni mešanici in jo z metlico za sneg ali kuhalnico le toliko premešamo, da se vse sestavine navlažijo.

3. S testom napolnimo vdolbinice v modelu za mafine, vendar ne več kot do treh četrtin. Na testo razporedimo maline in jih rahlo potlačimo. Mafine pečemo v pečici na srednjem vodilu 20 do 25 minut, da postanejo zlato rjavi. Vzamemo jih iz pečice, pustimo počivati okoli 5 minut, nato jih vzamemo iz modela in ohladimo. Ob koncu jjih še na tanko potresemo s sladkorjem v prahu.

4. Pojemo mafine

P.S.: Recept sem preizkusila in so res njamsi!

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.

Goody - Kraljica forumov
Jaz sem v resnici tle mišičasta redarka in zaščitnica moderatorjev ... PAZI!

Pridržujemo si pravico, da po svoji presoji in brez pojasnila odstranimo ali spremenimo katerikoli podatek, ki ga pošljete forumom, če se nam zdi ta neprimeren. (http://forumi.siol.net/policy.asp)