Poglej enojno objavo
Staro 19.05.2007, 16:28
jrobic Uporabnik jrobic ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 2
Privzeto NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE

NOKIA E60/E61/E70/E65/N80/N95 SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE

KONČNO!!!!
Našel oz. ugotovil sem pravilne nastavitve za uspešno povezavo Nokie v siol VoIP omrežje s komunikatorjevo številko.

Torej uporabniki paketa Siol DUO in TRIO dobite eno dodatno števliko, ki jo lahko uporabljate s programom Siol Komunikator, le to številko, pa si lahko prenesete v vašo Nokio in kličete iz nje občutno ceneje v tujino in stacionarno omrežje. Preverjetno dobro deluje preko EDGE (klici iz siola v siol delajo super tudi na GPRS, v fikso omrežje pa prekinja), 3G ali najceneje WiFIja.

Torej nastavitve so sledeče:
Greste v meni orodja->Nastavitve->Povezava->Nastavitve SIP
Izberite Možnosti->Dodaj novega->Privzeti profil
Ime profila: Siol
Profil storitve: IETF
Privzeta dostopna točka: izberite vašo WiFI ali GPRS povezavo preko katere želite dostopat
Javno uporabniško ime: 0599xxxxx@siol.net (namesto xxxxx vaša številka)
Uporabi stiskanje: Ne
Registracija: Vedno vključena (tako je najboljše, da boste res vedno dosegljivi, ne pa da lahko samo kličete ven.
Uporabi zaščito: Ne
Posredniški strežnik: ne prestavljate nič
Registrski strežnik->
Naslov registr. strežn.: voip.siol.net
Domena: voip.siol.net
Uporabniško ime: vaše uporabniško ime za komunikator (599xxxxx telefonska brez prve ničle!)
Geslo: vaše geslo za komunikator
Vrsta prenosa: UDP
Vrata: 5060

Nato pritisnete 2x nazaj in se vam registrira.

Nato v meniju orodja->Nastavitve->Povezava izberete še Nastavitve internet. tel. izberete nov profil:
Ime: siol
Profil SIP: Siol

Klice iz imenika ali z vnosom številke opravite tako, da z joystickom odprete stik, se postavite na želeno telefonsko in pritisnete joystick izberete Pokliči->Internetni klic

Če so še kakšne nejasnosti pa vprašajte ali pa lahko pošljete mail na:
Kot sponzorja, ki mi je omogočil preizkušanje in iskanje rešitve naj omenim: http://www.mobiplanet.net

Nazadnje uredil jrobic : 19.05.2007 ob 16:36.
Odgovorite s citatom