Poglej enojno objavo
Staro 26.06.2008, 16:05
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935
Privzeto Re: Ali je z nami še vse v redu?

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
Hotla sem povedat, da kljub ne vem kakšnim tehnološkim dosežkom očitno vseen nismo tko super.
Ne mi rečt da je že skos tko. Vpraš kateregakoli sociologa, pa ti bo povedal, da se je družba v zanjih 100ih letih zelo zelo spremenila in ni vse isto. Vedno več je individualizacije, včasih je blo več solidarnosti, več povezanosti.
Zelo zanimivo se mi je zdelo, ko sem zvedela da v neki družbi (ok, res ne vem natančno kje in kdaj, ampak pač bolj plemensko, mislim da so bli indijanci) sploh nimajo besede "jaz", ampak vedno uporabljajo "mi", ker je tako velik poudarek na občutku za skupnost, skupino, pripadnost.
Sigurno se je kaj spremenilo.....ko ni bilo radia, televizije in elektrike so se bili ljudje "prisiljeni" družiti, če niso želeli iti s kurami v posteljo.......kakšne velike socialne odgovornosti pa družba oz. človek tudi takrat ni imel do "malega" človeka.......

danes imamo pač druge načine zabave.......samo pač ne spadam med tiste, ki krivijo družbo in družbene ter tehnološke spremembe za to, kar smo obdelovali že v eni drugi temi, da nimamo več časa za prijatelje.......a je res zgolj samo družba kriva, da zdaj pišem po forumu namesto, da bi kofetkala s prijateljico ali pa je del krivde tudi moj.......?

Najlažje je pač reči, nekoč je bilo lepše (seveda tisto nekoč poznamo zgolj iz knjig in filmov) in zvaliti krivdo na tehnološki napredek, družbo, ki nas sili v individualizacijo in kaj jaz vem koga še.......ter jadikovati, da je celotno človeštvo na psu......jaz se recimo kot pripadnik človeške vrste ne počutim tako in z veseljem sporočam, da so ljudje okoli mene tudi dobri in prisrčni...... Mogoče zato, ker sprejemamo svet in družbo takšno kot je in se ne počutimo kot mesije, ki bi na vso silo radi, da se celotno človeštvo spremenili v dobro.......in da slabo izgine iz obličja sveta.....