Poglej enojno objavo
Staro 04.12.2007, 14:37
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: Verjamete, da sta hrana in zdravje povezana?

Eh. Jaz tudi jem, kar mi paše. Včasih tudi tisto, za kar vem, da morda ni najbolje zame, definitivno pa tisto, kar po trenutno veljavnih smernicah ni ok. Ja, sladkarije, testenine, bel kruh, pa ne mi o mlečnih izdelkih z manj maščob, ker se mi gabijo, še najboljše je tisto mleko od krave direkt... ne kupujem 1,6 izdelkov in ne tistih jogurtov, na katerih piše 0% maščob. Hamburgerji, pečena jajca... to obožujem! In jem. Tudi nisem ravno športna oseba. Ok, hodim rada, to je pa tudi vse. In nimam težav z zdravjem (če kako, pa definitivno ne zaradi prehrane). Ne postavljam si drastičnih omejitev, ker imam občutek, da bi se potem moje življenje vrtelo samo še okoli tega.
Mislim, da je trik samo v zmernosti. Tudi masten tenstan krompir ne ubije, če si ga privoščiš vsake kvatre enkrat, in takrat ne 3 kg. Zakaj bi bilo treba v skrajnosti? Meni se nobena (ne požrešnost, ne popolno odrekanje in zamejevanje) ne zdi zdrava.

Poleg tega mi pa ne bi kaj dosti koristilo zdravo telo, če bi bila ves čas depresivna, ker bi si želela kos sira, pa ga ne bi pojedla, ker... oh, ima tooooliko maščob. Saj telo samo pove, kaj in koliko je ok, samo prisluhniti je treba.

p.s. Tam nekje 5 točk pa zberem... morda 6... in moja teža ni tako velika, da bi me zdravstveno ogrožala, kri odlična, za drugo pa ne vem, ker se ne dam pregledovat, pač nimam težav. Hm... zmernost? (Sveže ribe 3x tedensko... bah... ne me basat. Rada imam ribe, jih redno jem, ampak 3x tedensko??? Sveže??? Zresnite se.)

Nazadnje uredil Lencka : 04.12.2007 ob 14:43.