Poglej enojno objavo
Staro 05.03.2011, 10:02
mpinter Uporabnik mpinter ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2011
Sporočila: 5
Privzeto Ekstremno upočasnjen računalnik

Oče je SiOLov naročnik in nedavno so mu "crknili" Windowsi XP. Računalnik sem na novo vzpostavil pri sebi doma, kjer imam drugega ponudnika Interneta. Pri drugem ponudniku se Internetna povezave vzpostavi preko LAN in to samostojno. Računalnik je bil operativen kakšne pol minute po vključitvi.

Ko sem računalnik vrnil, je oče poklical tehnično pomoč in vzpostavil SiOLovo povezavo. Toda od takrat je računalnik operativen šele več kot dve minuti po vključitvi!!! Prepričan sem, da ima to veze z Internetom, saj računalnik miruje minuto in pol, preden pokaže ikono, da LAN ni mogoče vzpostaviti.

Zanima me, kako se da ta napaka odpraviti. V namen lažjega iskanja napake prilagam sliko okna "Windows Connections". Računalnik je priključen direktno na SiOLov modem, brez routerja.

Prav tako bi me zanimalo, ali obstaja način, da računalnik vzpostavi SiOLovo zvezo avtomatsko, brez dodatnega klikanja.

LP

PS Glede na to, da je pripeta slike neopravičljivo zmanjšana, lahko vidite sliko "Windows Connections" tudi na naslovu http://rcum.uni-mb.si/~pinteric/problem.gif
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg problem.jpg‎ (17,2 KB, 44 ogledov)

Nazadnje uredil mpinter : 05.03.2011 ob 10:06.
Odgovorite s citatom