Tema: Carina
Poglej enojno objavo
Staro 21.11.2006, 13:42
btomaz Uporabnik btomaz ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 19
Privzeto Re: Carina

Nikar ne naredite napake in si date pošiljati iz ZDA s pomočjo raznih UPS, Fedex, GPS....Takrat obvezno pride pošiljka na Brnik. Potem pa kar pripravite denar, velikoooo denarja. Vztrajajte na navadni posti (ground or air mail), samo z Američani je hudič, ker takoj, ko pošiljka mora izven ZDA oni striktno pošiljajo z raznimi expressi.

Sam sem naročil neko malenkost v višini 39 US$, kar je cca 7000 SIT, masa pošiljke pa je bila 400 gramov. Dajatve, ki so mi jih nabili so znesle 11000 (enajs tisoc) SIT. Ja res. Znorel sem in vprasal od kod hudica so to vzeli. Pa so mi lepo povedali, da špediter nima skladišča, zato koristijo tistega od Brnika. To stane po defaultu 4800 SIT.
Potem carinik odnese pošiljko 3 metre naprej, v sosednjo pisarno ter si za to zaračuna 2500 SIT.
Ker je treba pošiljko odpreti vzame škarjice ali nožek ter za to visoko zahtevno opravilo zaračuna nadaljnjih 2000 SIT.
Špediter natisne nekaj listov papirja in to spet stane okrog 1500-2000 SIT.
Država pa si je od pošiljke vzela samo 350 SIT (tristopetdeset) , kar je 20% DDV.
Tako, zdaj vidite kdo nas odira, vsi priskledniki vmes.
Edina pot je navadna pošta, ki jo nihče niti ne povoha. Tako so mi tudi svetovali, ko sem norel po telefonu.
Zato je kupiti kaj V ZDA običajno zelo drago. EU pač