Poglej enojno objavo
Staro 15.08.2010, 20:30
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752
Privzeto omrežni kabel je izključen

Pozdravljeni.

V "popravilo" sem dobil prenosnik Asus pro52L z obrazlozitvijo, da preko zicne povezave ne gre vec na internet. Preden pa je prislo do tega, pa se je menjal operacijski sistem vista za win7.

Seveda sem najprej preveril gonilnik mrezne kartice. Na kar vidim, da je pravilno namescen. Ampak vseeno sem ga preventivno menjal za novejsega. A nic -se vedno, ko pravilno vkljucis mrezni kabel se ne zgodi nicesar -windowsi ne reagirajo oz. se vedno kaze, kod da je mrezni kabel izkljucen ceprav je fizicno vse pravilno!

Okey... ko opazim se, da v primeru vkljucitve kabla ne posvetijo niti lucke na eth portu na routerju, sem sklepal, da je mrezna kartica na prenosniku fizicno odpovedla, ampak ker sem bil skepticen iz razloga, ker so se ravno menjali windowsi poleg tega pa gonilnike popolnoma pravilno zazna sem testiral se z live cdjem od ubuntuja 9.10 kateri je tudi pravilno zaznal gonilnike mrezne in na le tem tudi ni zaznal prikljucitve na kabel,....

Zanima me v bistvu le, ali se ima kdo kaksen predlog kaj poskusit, ali naj pac zakljucim pri tem, da je mrezna kartica na prenosniko fizicno pokvarjena in gre zgolj za naklucje, da ravno ob menjavi operacijskega sistema.

*Lekcij, da naj poskusim menjat kabel ne potrebujem saj tako kot pri lastniku kot pri meni na istem portu routerja in kabla kaksen druk racunalnik deluje popolnoma normalno. Hvala za mnenje. lp