Poglej enojno objavo
Staro 15.10.2010, 15:54
iplazar1 Uporabnik iplazar1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 11
Privzeto

Pozdravljeni!

Prijatelj ima že nekaj tednov probleme z internetno povezavo. Povezava deluje samo občasno. To se dogaja od kar je naprošnjo uporabnika prišel Telekomov tehnik priklopit Linksys router na modem Ganymede822+.

Odklopil sem Linksys router in se direktno povezal na modem. Računalnik poskuša pridobiti naslov, a brez uspeha. Poskušil sem z vstopom v modem z IP-jem, pa ne pridem v nejga.

Danes okoli 11.30 sem poklical na SIOL pomoč in obrazložil problem. Tehnik je opazil, da je nekaj narobe z modemom, nakar pa mi ta prijatelj sporoči, da je nekdo iz Telekoma prišel in rekel, da je z povezavo vse vredu.

Prosim, povejte mi kako naj najdem IP da pridem v modem, čeprav me računalnik opozarja da ne more pridobiti naslova. Z svojim prenosnikom sem brez težav priklopim na svoj modem, a na prijateljevega ne gre.

Da ne bom širil dezinformacije, po dolgem zaslišanju prijateljev: je tehnik zamenjal modem. Ni pa nastavljen.

Samo razmišljam:
Internet se širi v vasi, kjer računalniška izobraženost in pismenost je zelo na nizkem nivoju. Zakaj se ponudniki interneta ne vzamete čas in ljudi malo izobrazite in jim razkažite kako se določenim zadevam streže, da ne bo toliko težav. Kajti dogaja se, da ljudje kličeno na pomoč na 0801000, potem pa takoj zablokirajo, ko je potrebno za ureditev povezave kaj bolj napredno klikat.
Odgovorite s citatom