Poglej enojno objavo
Staro 02.02.2011, 12:28
ebutaljib Uporabnik ebutaljib ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2009
Sporočila: 127
Privzeto Gledanje TV na računalniku zruši vse - zakaj?

Zgodba je takšna...

Imam paket 10 mega - torej odprti so 3 TV kanali, sinhronizacija na http://192.168.1.1/ kaže 11872/1024 kar je tako kot mora biti. Drži?

Do sedaj sem uporabljal samo 2 TV (oba na Sagem-u) in internet na računalniku (preko kabla). Pred nekaj dnevi sem se odločil preizkusiti TV na računalniku. Kabel po katerem je šel internet sem na modemu Sinope568+ R3 prestavil na drug izhod (za video) in nastavil vse tako kot piše tukaj za MulticastTV. Uporabil sem naslednjo playlisto. Zadeva je delovala brez problema pri enem prižganem TV-ju (ne me spraševat zakaj nisem testiral z dvema ). Skratka zadeva je delovala vsaj ob enem prižganem Sagemu, brez kakršnegakoli kockanja in prekinjanja. Nato sem nastavil vse nazaj, tako da je po kablu spet šel internet.

Včeraj sem si nabavil mrežno kartico za brezžični internet in vse nastavil tako kot piše tukaj. Brezžični internet deluje brez problema. Tisti kabel po katerem je prej šel internet sem spet prestavil na video port in vse nastavil tako kot pred dnevi. Vendar pa sedaj zadeva NE DELUJE! Ko zaženem MulticastTV se slika na TV in na računalniku popolnoma zruši in se več ne pobere niti po izklopu Multicasta. Ugasniti moram tudi Sagem, malo počakati, šele nato je gledanje TV spet možno. Tudi, če ni prižgan noben Sagem, se slika na Multicastu po nekaj preklopih med kanali zruši. Opazil sem pa eno stvar - v Multicastu spodaj kaže pretok - pred nekaj dnevi nisem opazil, da bi kdaj bil pretok večji od 3.3 Mbit/s (razen pri HD seveda), v povprečju je bil tam okoli 2.5 Mbit/s. Sedaj pa ga ob preklopu zabije tudi do 9 Mbit/s, nato se sicer zniža, ampak slika se enostavno več ne pobere. In ravno tukaj po moje tiči problem, vendar nimam pojma zakaj je tako. Vse je tako kot pred dnevi, ko je stvar delovala, edina razlika je brezžični internet, ki ga prej ni bilo.

Ali lahko kdo razreši problem? Operacijski sistem je Windows7 64-bit, če to kaj pomaga.
Odgovorite s citatom