Poglej enojno objavo
Staro 07.06.2011, 23:34
AlbertIUM Uporabnik AlbertIUM ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2011
Sporočila: 10
Privzeto Re: Nove bančne zlorabe.

Dragi Nagy,

se opravičujem , če je bil moj način pisanja preveč neposreden. Pač skrbim za svoje probleme , ki jih skušam rešiti. Glede skimminga je bila samo primerjava. Dejstvo je , da so lopovi izpraznili račun na mojih karticah na bankomatu brez kamere s tem , da imam kartice v denarnici, PIN kodo zamenjano na Maestro kartici pred letom in pol, Mastercard pa sploh nisem nikoli uporabljal na Bankomatu...denar do dnevnega limita pa je izginil....seveda banka pravi, da sem bil malomaren in sem PIN kode imel poleg kartice. Nekatere transakcije na bankomatu so bile opravljene v 5s, 8s in 9s kar je razvidno iz izpiska bankomata. Kako je to možno , če se samo prikaz zaslona na bankomatu pojavlja 4-5s ? Samo tako, da je nekdo s tehnologijo prevaral bankomat. Ali si bral na :
http://24ur.com/novice/crna-kronika/...ne-racune.html
Skimming je preteklost.

Po informacijah policije so nekateri bankomati posebno tisti, ki so brez kamer zlorabljeni in takih naj bi bilo 30% v Sloveniji. Kamera pomaga identifikacijo v smislu, da denarja nisi dvignil ti ! Le zakaj nimajo bankomati IR kamer...saj se 92% vseh zlorab bankomatov zgodi ponoči ? Predvsem so ranljivi tudi informacijski sistemi NLBja in SKBja...kraja osnovnih podatkov o komitentih....nato pa zloraba na bankomatih. Kako ne vem. Če bi vedel bo odreagiral....ravno tako Policija. Banke po moji izkušnji z NLB zadržujejo informacije o zlorabah oz se gredo izvensodne poravnave samo, da zadeve ne pridejo v javnost. Glede na informacije , ki kapljajo iz Bankarta in Policije gre za prevaro EMV standarda na bankomatih brez uporabe originalnih bančnih kartic in PIN kode....PIN kode so zlorabljene na način DA/NE oz brez pravega vtipkanja PIN kode. Poglej si :
http://www.lightbluetouchpaper.org/2...pin-is-broken/

Naslednja zadeva je vezana na vtipkavanje PIN kode v bankomat. Banke in Bankart pravijo : Ko vtipkaš tretjič napačno PIN kodo bankomat kartico zadrži.
Ali je to res ? Po moji izkušnji ni ! Saj so bile na izpiskih bankomata zabeležene trije napačni vnosi PIN kode ... kartico pa imam še vedno pri sebi. Nato pa banka trdi , da na nekaterih bankomatih morajo biti štirje napačni vnosi PIN kode. MALO MORGEN ?! Ali kaj veš vsem tem ?

Pozdrav,
Albert