Tema: Amerika
Poglej enojno objavo
Staro 11.04.2006, 10:40
tassador Uporabnik tassador ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 7
Privzeto New York

Torej padla je odločitev, da greva s kolegom v NYC za 17 dni, od 5. do 21. maja! Letalsko karto mava, prenočišče tudi! Letiva z družbo KLM iz Dunaja v Amsterdam in iz Amsterdama v NY. Na JFK-ju pristaneva 5.5. ob 8h zvečer! Takoj greva v Jazz On The Park Hostel kjer bova imela prenočišče (doh)! Še Jazz On the park na karti! Ogledala bi si seveda čim več znamenitosti new yorka (empire state building, central park, wall street, chrysler building, ellis island, central park ZOO........), in seveda probala začutiti utrip ny! V načrtu imava tudi ogled snemanja oddaje The Daily show, ogled kake NBA oz. WNBA tekme (doživeti dvorano Madison Square Garden), ogled tekeme Baseball-a (yankees stadium, ali Mets Stadium), vožnja z helikopterjem (da vidiš ny skyline v živo), jogging po Central Parku, razni touri, obisk kakega Jazz kluba, Comedy kluba (stand-up comedy), ogleda kake predstave na Broadway ipd. In ker sva oba mlada (oba 21) nameravava kakšno noč (dve, tri) nekaj spit in obiskat nekaj klubov, mal zažurat. Ker pa bova že v nyc, bova sigurno zapravla dost keša tud za oblčila, torej grewa med drugim tud v shopping. Namen najnega obiska je definitivno doživet v new yorku čim več, tako ogledov znamenitosti(!!) kot zabave! Denarja za zapravt bo cca. 400.000 sit (čistega denarja, torej prevoz in spanje sta že plačana)! A je to dovol?

Ker bo potrebno počasi narediti urnik, me zanimajo vaši predlogi, torej glede prehranjevanja, prevozov (nyc Taxi, Subway, Avtobus), ogleda znamenitosti, nakupovanja, žuriranja,.....VSAK predlog bo dobrodošel!!!

P.S.: Nekaj tem je že bilo tukaj, ki so mi pomagale, pa vseeno odpiram to temo z namenom da zvem še kej dodatnega, oz. mi pomagate pripravit "urnik"..

Morda še to, predvidevane temperature v maju so nekje 17-18°C, kak dan ali dva bo pomoje tudi deževalo!

LP Peter