Poglej enojno objavo
Staro 31.05.2009, 01:48
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Multifunkcijska naprava

Pomojih izkušnjah za tiskalnik iP4000 - Canon, ne škodujejo kartuše refil. So pa 2,5x cenejše od originalnih. Edini problem sem opazil pri tiskanju fotografij (se mi jih ne izpalača, barva hitro obledi pa če jih dam delati so veliko ceneje, ampak firbec je potrebno potešiti). Ampak za tiskanje dokumentov so pa super, ker jih tudi kar hitro pobira.

Paziti je potrebno, recimo novi Canoni imajo menda glavo na kartuši in refil sploh ne moreš uporabiti. Kako je z drugimi tipi tiskalnikov ne vem, vem pa, da so original pasje drage proti ceni samega tiskalnika, barve je pa noter v kartuši, tako malo, da jo komaj dobro vidiš.

Se pa da v spletni trgovini kupiti refil precej ceneje, kot sem kupoval doma, tako, da je tudi tukaj razlika. Recimo 1 kartuša stane 5 eur, širša črna pa 6,5 eur. Rabim pa (ne naenkrat, kar je odlično, saj v vsaki porabim barve do dna, tako, da že tiskalnik ne tiska več) vsega skupaj 5 kartuš. Če pa kupim komplet preko spleta, pa plačam 17,45 eur za 5 kartuš in še 3 eur za pošto. Tako, malo za predstavo.