Poglej enojno objavo
Staro 04.04.2008, 15:48
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Privzeto Re: Zelo ne-realna hitrost,,, napaka telekoma ?

Citat:
Objavil-a netlaw Prikaži sporočila
[Razlaga: Vse omenjene hitrosti se nanasajo na upload]

Pred kaksnim mesecem sem se koncno odlocil preklopiti iz 5/2 na 5/5. V "prehodnem" obdobju (ko je SiOL "preklapljal" hitrosti), sem si potrdil sum, da je sinhronizacija modema na uploadu na 2 Mbita oz. 5 Mbitov cisto nepotrebna oz. premajhna. Zakaj?

Najprej se je zgodil preklop hitrosti (sinhronizacije) na modemu z 2 na 5, sele 14 dni kasneje pa tudi na napravah za njim (routerji, whatever ...). V tem prehodnem obdobju sem koncno dosegal zazeljenih in tudi placanih! 256 Kbytov/s, se pravi 100% mozne hitrosti na 2 Mbitih. Namesto modema me je namrec omejeval limit v SiOL routerjih za njim in tam je bilo se vedno nastavljeno na 2 Mbita. Prej nisem nikoli dosegel te hitrosti (najvec 218 Kbytov/s) ne glede na vse mozne (nepotrebne?!) nasvete o MTUjih, ppoejih, itd.

Zdaj, ko imam modem sinhroniziran na 5 Mbitov, pa mi spet "manjka" nekaj odstotkov zeljene hitrosti (namesto 640 Kbytov/s dosegam 586 Kbytov/s). Kar sicer ni veliko, ampak glede na to, da se ocitno da doseci 100% zeljene hitrosti, bi bilo zelo zazeljeno, ce bi SiOL za malenkost dvignil hitrost sinhronizacije modema, saj bo tako ali tako "prijel" limit v routerjih za njim.

Kaksen je torej uradni odgovor SiOLa na razlike med deklarirano in dejansko hitrostjo? Ali lahko kdaj pricakujem 100% mozno hitrost, tako kot sem jo za 14 dni na 2 Mbitih dejansko imel?

Odgovor, da tako pac je v profilih, ni zadovoljiv. Profile se da spremeniti. Tudi to, da imam ze zdaj maksimalno hitrost in da je odvisno, s kaksnim programom meris hitrosti, ni res (glej zgoraj).
Lahko pa se npr. za 8-10% spusti ceno racuna ... (naaah )
100% hitrosti ne moreš pričakovati, ker ti je noben ni obljubil --> ti je ni dolžan zagotavljati.
Odgovorite s citatom