Poglej enojno objavo
Staro 15.05.2006, 10:40
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434
Privzeto Re: Slovenska davčna ureditev - Svinjarija !

Citat:
Objavil-a Pax Romana
Po drugi strani je pa kar logično, da imamo velike davke. Majhna država s tako majhnim št. prebivalcev ima procentualno veliko večje stroške funkcioniranja kot velika država. Vendar pa bi ta problem lahko prebrodili s specializacijo v panogah, ki so vedno potrebne in nujno prisotne. Luksemburg se je npr. specializiral v bančništvo, podobno Švica (poleg ur in Milke:D ). Za Hrvaško se zdi, da bo še naprej dobivala denar od turizma. Pri nas nam recimo dobro kaže glede igralništva, turizem bi lahko tudi malo bolj razvili. Verjetno bi se našle še kakšne panoge, ki so potrebne vedno in povsod, ne glede na politični sistem. Jaz vem samo za bančništvo. Ali ve mogoče še kdo za kakšno?
Imamo izvrstne farmacevte, pa je za njih prepozno (zgodba o Leku, Krka še drži tempo ampak vprašanje na dolgi rok kako ji bo uspevalo).

Vlagat bi morali v razvoj programerjev in informatikov, imamo nekaj genijev brez primere (kake dva poznam jaz, nekaj jih je pa itak že sp*eezdlo ven), Kolektor je že itak ogromna multinacionalka pa se mi zdi, da bi lahko v takih in podobnih panogah tud držal konkurenco če bi znal investirat v tovrstne kadre (npr. elektronika ipd.).

Malo off topic: Za celo Evropo je itak edina rešitev "specializacija" v visoki tehnologiji in razvoju. Drugje nasproti Indijcev in Kitajcev nimamo resnih šans.