Poglej enojno objavo
Staro 12.07.2006, 13:00
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183
Privzeto Re: biblija, nova in stara zaveza, bog je dober ali slab?

Citat:
Objavil-a anarchy
In ljudje vseeno verujejo v cerkev, ceprav je dokazano, da je dosti zgodbic, itd... Tudi, ce je Jezus obstajal to ni noben dokaz, saj ni ustvaril nic posebnega, tudi v danasnjem svetu imamo dosti norcev, fanatikov, prevarontov, ki so sposobni, delati cudeze, premikati predmete z mislimi, ozdravljati ljudi, itd.....

Pa pozna kdo Davida Koperfilda, ki je carovnik, samo carovnice se nam se manjkajo. Dosti ljudi tudi verjame v dedka mraza, samo z leti pridejo sami do logicnega zakljucka, da ga ni, zakaj ne pridejo do istega zakljucka se v zvezi z jezusom in cerkvijo? Ocitno hocejo ziveti v edinem fantazijskem svetu, ki jim je se dovoljen, ki ni smartran za dusevno bolezen, vsaj uradno ne, vsaj dokler samo verujes v Jezusa, ko ga zacnes pa enkrat videvati in morda slisati, potem p ja to ze pocasi tudi uradno bolezen.
Pozdravljen!
ok, mislil sem, da resno sprašuješ po teh stvareh, ampak zdej sem opazu, da je tvoj namen spet le blatenje Cerkve. ampak ok.
med Cerkvijo in Staro zavezo ni nobene pomembnejše povezave. kot sem ti navedel v mojem prejšnjem postu, pa te zgodbice, ki bi kanile biti le pravljice ali pa izmišljene zgodbe, se navezujejo na Staro zavezo. njihov namen pa je bil, da ovrednotijo preteklost judovskega ljudstva in ljudem razlagajo začetke in zgodovino človeštva. takšne zgodbe najdemo v skoraj vseh vzhodnih in bližnjevzhodnih religijah. pomembno pa je tudi vedeti, da obstajajo določene paralele (tako zgodovinske, etnološke in biološke ter geološke) z resničnim potekom prazgodovine in zgodovine.
Jezusu, ki je dokazano obstajal, bi moral tudi kot ateist priznati, da je bil eden izmed najpomembnejših mož v zgodovini in, da je tako kot še skoraj nobeden zaznamoval potek zadnjih 2000 let. kot ateist bi mu moral priznati, da je bil v teh 2000 letih moralna avtoriteta, poglavitni filozof in mislec ogromni množici vernikov in tudi nevernikov. priznati moraš, da je bil navdih tisočem "velikih duhov" zadnjih 2 tisočletij. že iz tega vidika je bil pomembna osebnost.
v spisih Jožefa Flavija, judovskega zgodovinarja, lahko preberemeo kako je delal čudeže in za kakšnega človeka je veljal v svojem času. Jožef Flavij ni bil kristjan, ampak Jud!ni bil Kristusov apostol!
Obstajajo pomembna zgodovinska in arheološka dejstva o Kristusovem obstoju, še bolj pa o obstoju in delovanju njegovih apostolov.
sem odprt az vprašanja, če bom zmogel na njih odgovorit.
lp