Poglej enojno objavo
Staro 18.11.2005, 18:00
d_streets Uporabnik d_streets ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce d_streets
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.805
Privzeto

Uh, to je pa kompleksno vprašanje. Pa nekak se mi ne da glih pisati... bom probal vseeno :D

Ne vem kje si našel Jeet kune do in Nanbutsu. Za to 2. prvič slišim Jeet kune pa je kolko jaz vem Bruce Lee kung fu. O tem ti na žalost ne vem nič povedati.
Aikido je vsekakor uporaben ko pride do stika z "normalnim smrtnikom" saj lahko uporabiš njegovo silo sebi v prid, kar je tudi bistvo Aikida. Ko pa stojiš nasproti nekomu, ki v tem segmentu ni zelen za ušesi pa le stežka deluje, saj se izkušen borec ne bo s celim telesom nate vrgel, ampak te bo masiral z direkti, držal ravnotežje in iskal priložnost za finiš. Tu pa z Aikidom, po moje, ne moreš nič. Poleg tega Aikido ne pozna udarcev in da velik povadarek na duhovno plat. Meni je to dolgočasno ampak pač odvisno kak človek si.

Od teh ki si jih ti naštel bi ti zagotovo svetoval ju-jitsu. Precej boš dober v graplingu oz. infightu, na moči pridobiš, naučiš se metov in tudi kak udarec (tudi odvisno od kluba).
Muay thai je tudi vreden premisleka, vendar je tu dobro, da imaš nekaj predznanja. Poleg tega so treningi zelo trdi, ampak zato močno pridobiš na vzdržljivosti in eksplozivnosti. Poleg tega je zame muay thai najboljša veščina kar se stand up figta tiče. Se pravi udarci z nogami in rokami. Sicer ne pridobiš toliko v in-fightu ampak se znaš uspešno braniti.

Karate... veliko ljudi trdi da je neuporaben... tudi odvisno od kluba.
Vsekakor probaj najti klub, ki ti bo kazal tudi kaj narediti v realnih situacijah in ne samo šolske fore. Saj na začetku moraš šolske delati ampak kasnej, ko že osnove pridobiš.

Zdaj sem že dovolj napisal, če te pa še kaj zanima pa bolj specifično vprašaj oz. izrazi svoje želje.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

A lesson lived is a lesson learned