Poglej enojno objavo
Staro 17.03.2007, 14:28
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Govoriva o različnih stvareh. Gozdne sprehajalne poti so večinoma v lasti gozdnih gopsodarstev in cerkve!, in ker so potke v naravi, kjer naj bi se lahko puščalo dreke kjerkoli brez glasu vesti, postajajo sprehajalne poti minska polja. Normalno, da se v takem človek nima veselja rekreirat, še bolj pa me čudi, da ti tako vneto zagovarjaš tole. Drek je drek,če leži v peskovniku ali na trim poti ali na dvorišču kmetije. Ljudje so smo dosegli neko stopnjo razvoja, da ga ne puščamo kjerkoli, mački ga zakopavajo za seboj, naši pasji ljubljenci pa še nimajo tega čuta, zato so dolžni lastniki pospravljati za njimi, če moti ali ogroža druge ljudi, ni debate. Če tebe ne moti drek na lastnem dvorišču, nihče tega ne zahteva od tebe. Če te ne moti, da moti druge.
Kar se pa tiče regrata
Res raste najlepši regrat, kjer je polito največ gnojnice, tam pa ga nabirajo samo naši blokovci, ki jim je pač vseeno, samo da je na videz super duper in razni nabiralci zaradi prodaje.
Dvomim, da ti nabiraš regrat na gozdni sprehajalni poti........ ......ponavadi se to dela na kakem travniku......in tudi, če je ta travnik v lasti cerkve ali pa v lasti nekega kmeta, je to neka privatna lastnina, ki jo je potrebno spoštovati.....tako kot je potrebno spoštovati lastnino okoli naših hiš.....

Sicer ti pa le poskušam razložiti, da me glede na to, da sem odraščala na podeželju in da še sedaj živim tam, živalsi iztrebki sploh ne motijo......sem pač nekako odraščala z njimi.......in želim povedati le to, da pasji kakec na kaki gozdni poti (mimogrede, kjer je običajno še polno iztrebkov zajcev, srn in drugih gozdnih živali.....vsaj na podeželju je tako.....v mestnih parkih je nekoliko drugače, zato pa so ljudje toliko bolj občutljivi na kak pasji drekec, ki se znajde tam)......če tebe moti pasji kakec na tvojem dvorišču je to vse ok......dokler te ne moti kakec na tistem travniku kjer si jemlješ pravico, da nabiraš regrat in je tisti travnik v lasti cerkve oz. nekega kmeta ali kmetijskega gospodarstva......

Do razne bio oz. zdrave hrane (kot je zdrav in "negnojen" regrat ) sem pa glede na to, da poznam kar nekaj takih pridelovalcev itak skeptična, ker jo je praktično nemogoče pridelati....sicer pa gnojnica in drugi živalski iztrebki niso prepovedani pri takem pridelovanju, le umetna gnojila in škropiva so.......