Poglej enojno objavo
Staro 31.10.2007, 11:12
randius Uporabnik randius ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 37
Privzeto Re: Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno

vnaprej se opravičujem, saj so gotovo odgovori na moja sledeča vprašanja že omenjeni na forumih. a dokler en dial-up-ovec do njih pride zna bit včasih umetnost.

glede dvosmernega satelitskega interneta… v naši vasi sem kot rezultat neke vrste predstavitve vsakemu sosedu posebej prejel pozitivne odgovore. tako nas je kot kaže 5 skoraj že dokončno reklo DA astra2connect, ki bi ga pričeli uporabljati z decembrom. a kot vedno, ostane nekaj dilem:

KOLIKO UPORABNIKOV
nagibamo se k temu, da bi vzeli trije skupaj. tako bi na žalost dva izvisela, saj ne bi bila pripravljena sama iti v še en tak naročniški paket. če se le zgodi, da nas bo na koncu teh 5 na eni hitrosti 1024/512: menite, da je to zaradi verjetno kar znižanih hitrosti prenosa na osebo sploh še smiselno? škoda, da nas ni 6, saj bi s tem takoj rešili zadevo z 2x po tremi uporabniki. 5 je na žalost max možno število. v sosednji vasi, ki edina blizu ter tudi nam vidna, žal ni interesa.

DOSTOP DO INTERNETA
pri meni bo vsa satelitska oprema. ali bodo lahko preostali dostopali do interneta na svojih računalnikih, ko moj ne bo prižgan? je pogoj zgolj non-stop prižgan satelitski modem pri meni kot tudi vse ostalo, kar pomembno za internetno povezavo do drugih?

NAČIN INTERNETNE POVEZAVE MED NAMI
če bomo 3: sta oddaljenosti dveh sosedov od mene 15 oz. 20 metrov, nobenih fizičnih ovir. naj naredimo wireless ali žično povezavo? če nas bo 5: dodatni dve hiši sta oddaljeni od mene 25 ter 50 metrov. ta bližnja meni vidna, brez ovir. ta druga se z naše hiše nikakor ne vidi. do nje bi bilo od mene najbrž najbolje potegniti neposredno povezavo po žici, ne? kakorkoli že, uredili bi tisto interno povezavo, ki ima višje razmerje kakovost/cena, ki jo manj ovira slabo (katero?) vreme.

UPORABNOST
z tako internetno mrežo lahko vsi hkrati koristimo iste usluge interneta, npr. e-komunikacija? na tisti 'zamik' ping bomo že potrpeli, kakih e-iger se (upam) ne bo igralo…a dejansko lahko vsak koristi vse usluge interneta kot če bi imeli ADSL? nekje sem zasledil, da znajo tekom dneva hitrosti down- in up-load-a kar močno variirati. je kaj na tem? pa menda naj bi bil dostop mogoč povsod, ker gre prek satelita. zakaj potem na internetni strani hrvaškega ponudnika dostopa (http://www.vodatel.hr) navedeno: ADSL je dostupan na cjelom području Republike Hrvatske gdje je dostupan satelitski signal Astra 3 (23.5 E).'? torej res ni povsod al' je tak le pri njih?

VPLIV VREMENA
ker gre za specifičen dostop do interneta, bi rad da mi končno kdo pove: a slabo vreme vpliva na kvaliteto delovanja? kaj izmed mraza, snega, deža, vetra, pa še česa drugega, zna bit problem ter v kolikšni meri? na enem forumu je namreč navedeno: 'tudi prek satelita se kar močno pozna na hitrosti če je slabo vreme'. drugje dobil odg: 'Prenos podatkov ni moten, če uporabljate krožnik premera 80cm'.

naslednjič pa vprašanja o enosmernem sat.net-u + gprs-u

hvala za pomoč