Poglej enojno objavo
Staro 26.02.2008, 12:37
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Re: Umrl je dr.Janez Drnovšek

Strinjam se z nekaterimi na forumu. Bil je dober, zanimiv človek, a ne vem, zakaj ga zdaj kujejo v zvezde kot boga. Nenadoma imajo vsi po tv in na cesti tako lepe besede o njem. Ko pa se je pokazal z vencem na glavi, pa so se mu posmehovali in ga zaničevali. Zdaj slišim celo, da je bil dobrotnik. Morda, a ne vem, če je kdaj pomagal svoji izvenzakonski svakinji, ki v Lj z nizko pokojnino skrbi za brezdomne muce. Ne pravim, da bi se moral plaziti po grmovju za mačkami, a kak evro bi ji včasih lahko dal, še jaz sem ji ga, pa nimam veliko denarja. Hm, pri vsej skrbi za živali je imel le pasemske pse. Zakaj ne zavetiškega?
Pustimo zdaj to. Žalujoči Slovenci so veliko hujši. Včeraj sem se šla vpisat v žalno knjigo. Ženske v krznu, ljudje, ki jim je normalno, da mečejo smeti okrog ..., zvonjenje mobitelov vsepovsod... Pred vhodom v predsedniško palačo ob sončnem vremenu prižgane luči. V sobani, kjer poteka vpisovanje, odprto okno, pred njim pa na prepihu trepeta ubog fikus ... Da prižiganja sveč po vsej Slo. njemu v spomin sploh ne omenjam. A ni Drnovšek zagovarjal skrbi za okolja, sočutja do drugih živih bitij? Kaj, če bi vsaj za kak dan spoštovali njegove nauke in s tem izrazili spoštovanje do njega?