Poglej enojno objavo
Staro 03.09.2009, 17:45
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171
Privzeto Re: Zakaj ugodnosti v programu zvestobe niso ugodne?

Ah, naše trgovine so zanimivi unikumi.

Ker smo tako majhni, je včasih težko dobit že nekaj povsem vsakdanjega, "recesija" pa je stvar le še poslabšala. Kar se pa televizorjev tiče, je v fizičnih trgovinah različnih verig včasih preklemansko težko najti isti model, da bi se lahko odločil za pametni nakup.

Vsakič, ko sem kupoval kakšno tehnično stvar, sem se po nasvete in ogled opreme vedno odpravil k specializiranemu prodajalcu ali celo uvozniku. Ti v večini primerov vedo kaj prodajajo, so dokaj potrpežljivi in uslužni. Nakup vse pogosteje potem izvedem v tujini, včasih preko interneta, drugič v živo.

In kako se povprečen Slovenec odpravi kupovat televizor? Vidi reklamo v kaslcu kakšne večje trgovske verige, se skupaj z družino odpravi v trgovino, malce preletijo ponudbo, se delajo poznavalce (matr tale ma lepo sliko, potem pa kupijo televizor v akciji. Naložijo ga kar na voziček za špecerijo, pa hajd na blagajno, kjer ga kupijo na razne obročne načine odplačevanja. Sledi Ajetojevsko nalaganje ogromne škatle v cliota (deca bo sedela v naročju, itaq) pri čemer vsaj pol metra škatle zija iz avta. Adrenalinski vožnji domov sledi montaža televizorja, priklop na analogno sobno anteno in prične se bentenje češ, kako sranje je pa sedaj to. Kje je tisti obljubljeni HD, kje so žive barve, to so mi zanič tv prodali la la la ...

Če kdo dvomi v tole napisano, mu lahko nekega dne ob kozarcu piva razložim, kolikokrat sem samo žlahti pomagal hladiti živce po taki "avanturi". Se pa vsak čudi ko se oglasi pri meni, zakaj mam jest tako debel LCD (ker je moj TV CRT 32" WS flat

SiOL svojim uporabnikom humano prihrani nekaj "kalvarije" ob prevozu, končni rezultat je pogosto enak (le da namesto sobne antene preko HDMI priklopijo Sagemovo čudo in zrejo ... the blue screen of SiOL)
Odgovorite s citatom