Poglej enojno objavo
Staro 19.01.2007, 11:03
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Re: Bravo vlada. Manj brezposelnih.

Citat:
Objavil-a La-di-da
Službo je dejansko zelo težko dobiti. Po moje je na zavodu za zaposlovanje veliko povratnikov, saj službe dandanes niso več to kar so bile. Te vzamejo za nekaj mesecev, pa čao, in smo spet na zavodu.

Verjamem, da marsikdo zgubi voljo do iskanja službe, ko vidi, da se je treba borit zanjo in da eni na ta boj niso pripravljeni. Kolk je takih, ko se morjo prav psihično pripravit, da še pošlejo kakšno prošnjo, da se ne zlomijo na pogovoru ipd.

Dans ni lahko in vem da marsikoga vržejo z zavoda, ker se ni odzval ponudbi, nenazdanje ni vsak za vasko delo (to pa ni lenoba, kot marsikdo misli).

Socialne dobiš 174,73€, v najboljšem primeru 205,57€. S tem denarjem samega sebe komaj preživiš, kaj šele, da bi celo družino, tako da mislim, da poniževanje v stilu ˝pha lenobe˝ na tem mestu ni primerno.
Dajte ne tu meni kikirikija prodajat.Malo predobro poznam zadeve.

Prijavljen je na zavodu, vleče socialno, službo zavrača, poleg pa dela na črno.

V Posavju je precej visoka brezposelnost, pa delodajalci nikakor ne morejo najti delavcev.Zakaj le?

Da o večnih študentih, ki kao pavzirajo in vlečejo socialno delat pa nočejo, ne zgubljam besed.

In prepričan sem, da so med izbrisanimi izzavoda v glavnem taki tiči.

Končno se bo skristalizralo, kdo je res iskalec zaposlitve (trenutno jih je okoli 78 tisoč) in kdo je blefer.

Zato še enkrat, bravo vlada.

Nazadnje uredil Knez : 19.01.2007 ob 11:06.