Poglej enojno objavo
Staro 22.08.2009, 17:01
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Toda kaj je tu zelo pomembno?
Ta polnost Božanstva ni bila od nekdaj v Človeku Jezusu Kristusu. Naselila se je v njem ob njegovem krstu, zapustila pa ga je pred smrtjo na križu in to v vrtu Getsemani.
Poglejmo si odlomek, ko so Jezusa prijeli. Ko je Jezus prvič povedal kdo je, so vsi popadali po tleh. Takrat jim je spregovoril BESEDA Jezus Kristus. Ko pa je Jezus drugič povedal: »Rekel sem vam, da sem jaz…«, je spregovoril Človek Jezus Kristus. Zato so ga enostavno lahko prijeli.
Janez 18,4-9: »Tedaj je Jezus, ki je vedel, kaj vse bo prišlo nadenj, šel ven in jim dejal: »Koga iščete?« Odgovorili so mu: »Jezusa Nazarečana.« Rekel jim je: »Jaz semZ njimi je stal tudi njegov izdajalec Juda. Ko jim je rekel: »Jaz sem,« so stopili nazaj in padli na tla. Spet jih je vprašal: »Koga iščete?« Rekli so: »Jezusa Nazarečana.« Jezus je odgovoril: »Rekel sem vam, da sem jaz. Če torej mene iščete, pustite te, naj odidejo,« da bi se izpolnila beseda, ki jo je bil povedal: »Nikogar izmed teh, ki si mi jih dal, nisem izgubil
In naprej v Janez 18,12 pravi: »Tedaj so vojaki iz čete, poveljnik in judovski stražarji zgrabili Jezusa in ga zvezali
Zato je pozneje Človek Jezus Kristus na križu dejal:
Matej 27,46: »Okrog devete ure je Jezus zavpil z močnim glasom: »Elí, Elí, lemá sabahtáni?« to je: »Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil
Če je Bog večen in ima v sebi večno življenje, potem ne more umreti, ker potem večno življenje ne bi bilo večno. Bog pa je večen in zato ga je pred smrtjo zapustil.
Marsikdo vpraša, ali lahko Bog umre? Seveda ne. Toda, kdo je potem umrl na križu za naše grehe? To je bil Človek Jezus Kristus, kar smo potrdili s Svetim pismom.

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 17:04.