Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 13.05.2009, 09:56
vučko stručko Uporabnik vučko stručko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Sporočila: 237
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

božanstvo je vse ustvarilo svobodne,

narava ni nikogar naredila za sužnja.
(alkidamas)
Staro 13.05.2009, 13:38
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Objavil-a peterp Prikaži sporočila
...Jaz nisem imel nobenih višjih izkušenj, nisem videl nobene svetlobe in prehajanja iz takšnih in drugačnih stanj so mi neznana. Verjetno tudi nimam ključa do resnice, če je tak ključ potreben. In nisem posvečen, kot so nekateri. In sem grešnik, kot je večina ljudi na tem svetu. Jaz samo berem SP in o tem razmišljam, drugega nisem rekel.......
Peterp, všeč mi je tvoje stališče. Očitno Bog dela s tabo. Nihče ne pride h Bogu, če ga ON sam ne pritegne. Iz tvojega prispevka sem razbral več svari:
1. Kot pravi vernik hodiš svojo lastno pot proti Bogu.

2. Všeč mi je, da ne maraš malikov, klanjanja in molitve pred njimi, kar Bog močno sovraži in noče da bi mi počenjali take stvari. Malo ljudi pride do takega spoznanja.

3. Praviš, da nimaš izkušnje z nadnaravnim svetom in prehajanji. Torej se naslanjaš samo na vero in Besedo, ki je zapisana v Svetem pismu. To je stališče pravega vernika. Nikjer ne piše, da bi morali imeti kakšno nadnaravno izkušnjo. Saj pravi v Marku 16,16: »Kdor bo sprejel vero in bo krščen, bo rešen, kdor pa ne bo sprejel vere, bo obsojen.« Torej, VERA je potrebna. KRST pa pride na osnovi vere.

4. Globina kliče globino. Nekaj globokega je v tebi, ki hrepeni po še globjem. V trenutku, ko si spoznal, da religije ne dajo vsega tega, kar piše v Svetem pismu, te Bog vodi v globje vode. Če religija ne zrcali 100 % Božje Besede, je nekaj narobe. Če zrcali 90 % je še huje. Pravi vernik potrebuje pravo duhovno hrano. Dogma ni prava hrana za vernika. Ob taki hrani začneš stradati. Ti si to ugotovil. Takšno spoznanje ne pride samo od sebe, torej lahko z zagotovostjo rečeš, da imaš izkušnjo z Bogom, ker on dela s tabo, te oblikuje in vzgaja. Nekega dne pa te bo popolnoma ločil od religioznih doktrin. Pričakuj ta dan, ker smo na koncu starega sistema.
Staro 13.05.2009, 14:03
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Peterp, všeč mi je tvoje stališče. Očitno Bog dela s tabo. Nihče ne pride h Bogu, če ga ON sam ne pritegne. Iz tvojega prispevka sem razbral več svari:
1. Kot pravi vernik hodiš svojo lastno pot proti Bogu.

2. Všeč mi je, da ne maraš malikov, klanjanja in molitve pred njimi, kar Bog močno sovraži in noče da bi mi počenjali take stvari. Malo ljudi pride do takega spoznanja.

3. Praviš, da nimaš izkušnje z nadnaravnim svetom in prehajanji. Torej se naslanjaš samo na vero in Besedo, ki je zapisana v Svetem pismu. To je stališče pravega vernika. Nikjer ne piše, da bi morali imeti kakšno nadnaravno izkušnjo. Saj pravi v Marku 16,16: »Kdor bo sprejel vero in bo krščen, bo rešen, kdor pa ne bo sprejel vere, bo obsojen.« Torej, VERA je potrebna. KRST pa pride na osnovi vere.

4. Globina kliče globino. Nekaj globokega je v tebi, ki hrepeni po še globjem. V trenutku, ko si spoznal, da religije ne dajo vsega tega, kar piše v Svetem pismu, te Bog vodi v globje vode. Če religija ne zrcali 100 % Božje Besede, je nekaj narobe. Če zrcali 90 % je še huje. Pravi vernik potrebuje pravo duhovno hrano. Dogma ni prava hrana za vernika. Ob taki hrani začneš stradati. Ti si to ugotovil. Takšno spoznanje ne pride samo od sebe, torej lahko z zagotovostjo rečeš, da imaš izkušnjo z Bogom, ker on dela s tabo, te oblikuje in vzgaja. Nekega dne pa te bo popolnoma ločil od religioznih doktrin. Pričakuj ta dan, ker smo na koncu starega sistema.
kaj le žene ljudi, da trmasto vztrajajo in se ukvarjajo z vojno prepričevanj in razlag. na sebi pa ne naredijo ničesar..... na štajerskem pravijo: vinograd ne potrebuje molitve, potrebuje motiko....

čas religij in politike se izteka, prihaja nova doba..... a si jo pripravljen sprejeti in živeti s tokom?

božanstvo je vse ustvarilo svobodne, narava ni nikogar naredila za sužnja.(alkidamas)
Staro 13.05.2009, 14:24
Pripravnik

Z religijami je konec. Mislim, da je peterp to spoznal. Ob takem spoznanju se marsikdo samo sprašuje, kdaj bo prišel čas ločitve?

V Hebrejcih 6, 1-3 pravi: »Pustimo torej začetni govor o Kristusu in se povzpnimo k popolnosti.Ne začenjajmo znova polagati temelja, namreč spreobrnjenja od mrtvih del in vere v Boga, nauka o krščevanjih, polaganju rok, vstajenju od mrtvih in večni sodbi.«
Potrebno je iti naprej. Ne moremo se danes spet vračati na Svetopisemske osnove, ker je zelo pozno. Graditi temelje vedno znova in znova je nesmiselno. Božja zgradba odrešenja je sedaj končana. Božje odrešenje se vidi v polni luči. Nič več ni skrito ali zavito v skrivnost. Konec je. Vsak je imel možnost sprejeti Kristusa. Eni so to možnost sprejeli, drugi zavrnili. Žal, tako je. Bog bi zagotovo želel, da bi ga vsi sprejeli. Ampak sam je dejal, da temu ne bo tako.
Zakaj?
Preprosto, če v človeku ni ničesar, kar bi se oprijelo in oklenilo Besede, potem je vse zaman. Zato pravim, če je v človeku globina, bo ta globina hrepenela po še večji globini. Če pa je ni, pa je ne moreš priklicati. Zato bo na koncu časov nujno prišlo do ločitve. Božja Beseda že ločuje, to vidimo. Saj pravi v Hebrejcem 4,12: »Božja Beseda je namreč živa in dejavna, ostrejša kakor vsak dvorezen meč in zareže do ločitve duše in duha, sklepov in mozga ter presoja vzgibe in misli srca.«

Po človeško si vsi nekako želimo, da te ločitve ne bi bilo. Na primer : želimo si sožitja med verstvi in medsebojnega sprejemanja. To gibanje se danes imenuje ekumenizem. Toda to ni po Svetem pismu. To je samo način človeškega gledanja in presojanja. Ekumenizem je v nasprotju s Svetim pismom, pa vendar ga SP opisuje kot nujen pojav. Ta pojav bo dodatno znamenje konca, ker se vse stvari morajo med sabo povezati.
Tako daleč smo, da bo Bog vsakega vernika, ki iskreno preiskuje Sveto pismo, poklical VEN. Zato mora ob koncu časov enostavno priti do ostre ločitve, ker ta svet ni po Božji podobi. To je satanski raj, ki ga je oče laži gradil od prvega greha naprej. Zato v tem sistemu ne bo nikoli miru. Beseda pa bo ostro ločila med dvema taboroma: kar je Božje bo šlo h Bogu, kar je demonsko pa se bo uničilo. Beseda je ogenj, je Sveti Duh, je oster meč, vse to.
To je točno po Besedi:
Luka 12,49: »Prišel sem, da vržem ogenj na zemljo, in kako želim, da bi se že razplamtel!«
Luka 12,51: »Mislite, da sem prišel prinašat mir na zemljo? Ne, vam rečem, ampak razdeljenost.«

Ta dva pola, ti dve nasprotji bosta tesno povezani do konca. Zaenkrat ju ni bilo mogoče ločiti. Vernik in nevernik sta bila skupaj. Toda sedaj je postalo drugače. Različni duhovi so ponoreli, ker nimajo več časa. Toda to jim ne pomaga. Vsak bo šel na svoj kraj. Tako, kot je šel Juda na svoj kraj, tako je šel Jezus na svojega. Vedno gre za dve trti, ki se med sabo prepletata. Ena je prava, druga je lažna. In ni se dalo ene izruvati, ne da bi ob tem poškodoval druge. Hvala Bogu, konec je s tem. In konec je tudi z lažnimi religijami.
Matej 13,30: »Pustite, naj oboje skupaj raste do žetve. Ob času žetve pa porečem žanjcem: Zberite najprej ljuljko in jo povežite v snope, da jo sežgemo, pšenico pa spravite v mojo žitnico.‹«

Aleluja. Kako čudovite besede (seveda, če si pšenica). Zato si prizadevajte. Malo časa je še ostalo.
Staro 13.05.2009, 18:30
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

Ja res je, dragi VERNIK, PLEVELA BO OB KONCU veliko - kakor si zapisal - in tudi vse, čisto vse BRANHAMOVSKE zmote in sektašenja bodo med tem plevelom... zlasti vse njegovo sektaštvo in herezije.

Ko naj bi govoril o krstu, je šel tako daleč, kot si zapisal, da se vsak, ki je TRINITARIČNO krščen KRSTI v Jezusovem imenu in potem gre nazaj v svojo Cerkev. To je še en dokaz več, da vsi jasno vidijo, kako zmedeno sektaški je bil ta človek!
Enake traparije so tudi tisto o NEVESTI, ki ni Cerkev. To so OSAMELI TAVAJOČI in med seboj skregani EGOCENTRIKI, ki ne vedno drug za drugega, ker drug drugega ne potrebujejo AMPAK VSAK NEKAJ PO SVOJE TRAPA in natolcuje...
Ojoj, kakšno odrešenje!

Dragi vernik, skleda te BRANHAMOVŠČINE je polna... (ne bom zapisal). Kristus je vedno bil in je v SVOJI CERKVI. Jean Calvin je zelo jasno razložil, da je to "nevidna Cerkev predestiniranih", pač v skladu z učenjem apostola Pavla. "kogar pa je naprej poznal, ga je tudi napred določil..."

Povsem jasno je, da je BRANHAMOVŠČINA odpadek, ki ga nogen resen verujoči ne potrebuje.

Pa veliko ljubezni in VELIKO ČASA. Tudi to je ena izmed temeljnih BRANHAMOVŠČIN, da je vse videl na KRATKO - seveda, kar ni čudno ob vsej kratkovidnosti, ki ga je že tako spremljala. ČASA, dragi vernik, JE VELIKO, vendar dolžina nič ne pomaga tistim, ki nar naprej prazno slamo mlatijo!
Ti pan NIKOLI ne pridejo do ŽETVE! V prazni slami ni zrnja. In cel Branham s svojimi razlagami je prav to, PRAZNA SLAMA, ki res hitro zgori - dolgega časa niti ne potrebuje. Tudi ta "kratek čas, ki ga obeta" in tako naglaša - in ti z njim - je čisto navadna ZMOTA. Najprej so jo širili jehovci... sedaj pa še njim podobni trobijo v iste troblje neumnosti.

Cerkev moli "pridi Gospod Jezus", vendar to ne pomeni nekega kratkega časa, ampak je to izraz vere in gorečnosti za "metanojo sveta"! Čas v Razodetju je vse nekaj drugega kot nekaj "kar je kratko". Kdor tako razlaga kot Branham je predvsem KRATKE PAMETI in ne dober razlagalec ali celo PREROK - ti si zapisal celo - ZADNJI PREROK.
Joj, gorje nam od takih prerokov... ki ne vedno kaj govore, kaj šele da bi znali kaj razlagat in razložit!

Vernik, neumnosti nakladaš skupaj s tem "zadnjim" nakladačem.

Mi je žal, VERNIK, da Ti moram povedati naravnost ravno to, kar povem. Raje bi govoril in pisal kaj drugega... nedvomno.

In še nekaj: KATEREMU SOLIPSIZMU pa pripadaš, dragi VERNIK, saj je branhamovska nevesta očitno SAMA in še vdova po vrhu...
Kako naj se imenuje ta TVOJA PRIPADNOST, če pa to, ni ne skupnost-cerkev, ne sveti kahal, skratka nič... od SKUPNOSTI... ampak neka vase zagledana SOLIPSISTIČNA VDOVA - v EDNINI SEVEDA...
Daj no, malce več povej o tej TVOJI prinčipesi, če sploh smeš s kom biti... kajti "vse kar je vsaj troje, je MNOŽINA" - po čisti logiki. In torej je to najmanjša Cerkev, skupnost. (No, jaz bi dejal, SEKTA, ker drugega tako in tako ne more biti). Vernik, si nisi nikoli zastavil vprašanje, kaj pomeni "starozavezni kahal", skupnost? Ali pa ecclesia, v grškem pomenu besede? V stari in novi zavezi vedno pridemo do "skupnosti", take ali drugačne. In s to se Kristus pred DAMASKOM PAVLU POISTOVETI. "Zakaj me preganjaš", ga je spraševal, ko je šel Pavel preganjat KRISTJANE, torej skupnost v DAMASKU.

Vse branhamovske "štorije" o Nevesti, ki naj ne bi bila ta SKUPNOST, so prazne sektaške marnje!

-
-
-
Sedaj te bom spet nekaj časa pustil pri miru s Tvojim BRANHAMOM, zadnjim prerokom - ko to slišim - in še o nekakšnem kratkem času - si pač mislim: UBOGI, "zmedeni sektaši".

Nazadnje uredil drstane8 : 13.05.2009 ob 18:54.
Staro 13.05.2009, 20:15
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Ja res je, dragi VERNIK, PLEVELA BO OB KONCU veliko - kakor si zapisal - in tudi vse, čisto vse BRANHAMOVSKE zmote in sektašenja bodo med tem plevelom... zlasti vse njegovo sektaštvo in herezije......
saj se trudiš, ni kaj. s tabo bi se strinjal, če Branham ne bi bil od Boga POTRJENI prerok. Samo to šteje. POTRDITEV.
Kaj če bi se vzetje NEVESTE zgodilo nocoj? Ali bi ti vedel za to? Trenutno živi na svetu ogromno kristjanov. Če bi prišlo vzetje nocoj in bi živi odšli, bi to štelo samo malo ljudi. Toliko ljudi je skoraj vsakodnevno pogrešanih. Nevesta bo vzeta in mi se bomo vprašali, zaradi česa je vse to tako tajno. Ljudje bodo nadaljevali s pridiganjem, govoreč, da so dobili to ali ono in podobno. In poglej, kakšna prevara bo to. Poglej primere iz Svetega pisma. Poglej največje nasprotnike prerokov:
Zakaj Korah ni tega videl? Zakaj Datan ni tega videl? Zakaj Ahab ni tega videl?
Preberi si 1 knjigo kraljev 22. Poglavje v celoti. To je lep primer. (da , vse se mora potrditi s svetim pismom)
Ko je sta se Josafat in Ahab srečala za zavzetje Ramót Gileáda je Josafat dejal nekako tako: »Ahab, mi smo v težavah. Ali ti veš, da nam je Bog dal to zemljo? Jošua jo je razdelil. Veš za ta del zemlje tam zgoraj, ki so nam jo vzeli Sirijci, ali ni to naša zemlja?«
»Da, zagotovo je tako.«
In je dejal: »Naši otroci so lačni in Sirijci, naši sovražniki, hranijo svoje otroke, polnijo jim trebuhe z pšenico, ki bi morala biti naša.«
To je bilo Svetopisemsko točno. Dejal je še: »Mi boš pomagal, da bom odšel tja in to zemljo povrnil?«
Torej, včasih bo dober človek pod vplivom zla podlegel. Zato dobro pazite vi, ki ste v cerkvah, zelo pazite.
Kot prvo,veste, da je bil Josafat veliki religiozni mož. On je dejal: »Vendar pa najprej vprašajmo Gospoda.«
Stari prebrisani Ahab je tako dejal: »Brez dvoma, da moramo o tem razmisliti. Ampak, mi bomo vprašali torej Gospoda…Ali je tukaj kak Božji prerok?«
In Ahab je dejal: »Imam jih tukaj štiristo, najboljših, ki obstajajo. Vsi ti imajo svoj dar, naziv in titule, vse to, kar sodi zraven. Vsak od njih je priznan.« vidiš, ti so bili hebrejski preroki, iz preroške šole.
Josafat je dejal: »Pripelji jih gor, da jih slišimo.«
Veliki poglavar, (škof vseh njih) je prišel do kralja in je imel svojo inspiracijo. On je imel inspiracijo, absolutno. Prišel je do njih dveh in naredil dva velika železna rogova. Dejal je: »Veste, TAKO GOVORI GOSPOD. Vi boste šli in vzeli te rogove in odgnali Sirijce iz dežele.
Tudi vsi ostali so prerokovali. »To je popolnoma res.« Vsi od njih, cel zbor 400 ljudi je bil zedinjen. Vidite?
Jozafat, bodoči duhovni, kot že veš, on ni bil navdušen nad tem in je dejal: »Ali je še kje nekdo, ki bi ga lahko vprašali za mnenje?«
Ahab je bil začuden: »Zakaj želiš druge spraševati, če je ves zbor– celi koncil dejal, da je to dobro?« Vsi so dejali: »To je to, kar moramo narediti.«
Ampak Josafat je vztrajal: »Ali ni tukaj nekje še nekdo drugi? Nekakšen čudak, kot ga imenujejo?«
Ahab je dejal. »Da, tam je. Tam je eden, Mihej, Imlahov sin, ampak jaz ga sovražim.« Vedno je tako. Jaz ga sovražim, ker vedno graja ljudi in roti mene in govori grde stvari o meni. Sovražim tega moža.«
Josafat je bil navdušen: »Ah, naj kralj Ahab ne govori tega. Pojdite ponj in ga pripeljite.«
Tako so odšli do Imlahovega sina, nekateri od starešin, prerokov so odšli do njega in dejali: »Torej poslušaj Mihej, se želiš ponovno vrniti v organizacijo? Govoriti moraš iste stvari, kot to govorijo onih 400 prerokov in te bodo vzeli nazaj.«
Toda zgodilo se je, da je imel Bog moža med ljudmi, tega Miheja, na katerega niso mogli položiti svojih rok. Bog je imel svojo roko na njem. On je bil samo odsev Božje resnice. Mihej je dejal: »Odšel bom tja dol in povedal samo to, kar mi bo Bog položil v moja usta.« To je Božji človek. Dejal je: »Dajte mi eno noč.« Prišla je noč in Bog je spregovoril preroku, malemu ničetu. In kot prvo, veš dragi drstane8, on je naslednje jutro prišel.
Vsi so dejali: «Kaj je torej s tem, Imlah?«
In Mihej je prerokoval: »Pojdite gor. Ampak jaz vidim Izrael raztepen po hribu, kakor ovce brez pastirja.«
Ahab se je razjezil: »Kaj sem ti rekel. Kaj sem ti rekel v zvezi tega.«
In zatem je prišel veliki škof, glavni in ga udaril po ustih, govoreč: » Kam je odšel Gospodov Duh? Ker vem, da sem imel Duha; plesal sem v Njem in delal vse te stvari. Vidiš? Imel sem tega Duha. Kam je On odšel?«
A se vprašaš, kam je odšel duh? Ali je še duh v cerkvah.Cerkve imajo navidezno prav, vendar niso v skladu s Svetim pismom. Ne več. Res je, one so bile potrebne skozi zgodovino. One so bile nosilec življenja. Toda v nosilcu življenja ni ŽIVLJENJA samega. To je v zrnu. Zrno pa pride na koncu.

A vidiš sedaj prispodobo? Poglej, Imlah je bil Božji sin, oziroma resnični Božji prerok. On je svojo vizijo preveril z Besedo. Če ne bi bila v skladu z Besedo, potem bi bila napačna. Vidiš? Beseda za to uro… isto je bilo z Branhamom. Razmerje 1 : 400. Besedo je potrebno preveriti s Svetim pismom. V tem je razlika. Branham je nosil Besedo v svojem sporočilu. Bil je za to določen, ker je imel Bog roko nad njim. TO ŠTEJE.

Kralj je sicer govoril svetopisemsko. Zemlja je pripadala njim, zemlja je bila njihova. To je bilo dejstvo. Svetopisemsko je bilo videti vse točno, razen ene stvari.
Zapomni si, ena Beseda je bila, ki je povzročila vso zmešnjavo. Isto kot pri Evi. Eva ni verjela eni Božji Besedi. Na začetku Svetega pisma je ena Beseda povzročila težavo. Jezus je prišel sredi Svetega pisma in dejal: »Človek bo živel iz vsake besede, ki prihaja iz Božjih ust.« Na koncu Svetega pisma je dejal: »Kdor koli bo odvzel eno besedo ali dodal eno besedo k temu.«

Ampak to, kar so učile denominacije, ni cela Beseda. Celotna Beseda je Beseda za to uro, kar šteje. In mi ne bomo tega nikoli naredili sami ali s pomočjo teologije. Bog mora maziliti preroka, ki bo lahko stal za tem in povedal, kar ga bo potrdilo in dokazalo, da je to res. Ampak na žalost, to bo preletelo nad ljudmi in preroka ne bodo nikoli spoznali. Tako, kot je to vedno bilo.

Nazadnje uredil Vernik : 13.05.2009 ob 20:18.
Staro 13.05.2009, 23:24
Pripravnik

baje, da so danes popularni tisti, ki v nedogled nekaj dokazujejo in ustvarijo zadušljivo sceno: vidva, politiki, nekateri duhovniki in dolgočasni profesorji, katerih čas se izteka.

niso razlogi tisti, ki me napeljujejo na to, da te teme več ne odpiram in neberem, ampak moj plemeniti okus, ki mi govori, da v katakombah ni svežine .

nehaj biti tako religiozen

kaj imajo žalostni ljudje skupnega?
izgleda, da so vsi postavili
svetišče preteklosti, kamor pogosto hodijo
in tam na čuden način žalujejo
in jo častijo.
kaj je začetek sreče?
da prenehaš biti religiozen
na tak način.

( hafis)
Staro 14.05.2009, 11:34
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 79

Imam dve vprašanji za Vernika, če bo imel čas za kratko razložitev, ker je to ena od stvari, ki mi niso jasne. Pa morda bo zanimalo še koga.

Lk 22,14-20

In ko je prišla ura, je sédel k mizi in dvanajst apostolov z njim. In rekel jim je: »Srčno sem želel jesti to velikonočno jagnje z vami, preden bom trpel. Zakaj povem vam, da ga ne bom več jedel, dokler se ne dopolni v božjem kraljestvu.« In vzel je kelih, se zahvalil in rekel: »Vzemite to in si razdelite med seboj. Zakaj povem vam, da ne bom več pil od sadu vinske trte, dokler ne pride božje kraljestvo.« Potem je vzel kruh, se zahvalil, ga razlomil, jim ga dal in rekel: »To je moje telo, ki se daje za vas; to delajte v moj spomin.« Prav tako tudi kelih po večerji, govoreč: »Ta kelih je nova zaveza v moji krvi, ki se preliva za vas.

Jan 20,19-23

Zvečer tistega dne, prvega v tednu, je prišel Jezus pri zaklenjenih vratih (tja), kjer so iz strahu pred Judi bili učenci, stopil v sredo mednje in jim rekel: »Mir vam bodi!« In ko je bil to rekel, jim je pokazal roke in stran. Razveselili so se učenci, ko so videli Gospoda. Tedaj jim je spet rekel: »Mir vam bodi! Kakor je Oče poslal mene, tudi jaz pošljem vas.« In po teh besedah je dihnil vanje in jim govoril: »Prejmite Svetega Duha; katerim grehe odpustite, so jim odpuščeni; katerim jih zadržite, so jim zadržani.«

Vzemimo na primer odpuščanje grehov in lomljenje kruha, kar naj bi delali v Njegov spomin. Tega ne razumem, kajti če danes ni neke organizacije oz. organizirane skupine pravih Kristjanov, za koga bi to potem veljale te besede? Če so danes "nevesta" skupina Kristjanov (posamezniki), ki so odšli iz svojih, takšnih ali drugačnih veroizpovedi, in ti Kristjani niso povezani med seboj, ali te besede veljajo tem posameznikov. Logično bi bilo, da lahko grehe odpušča samo Bog, vendar so tu besede namenjene ljudem oz. apostolom. Ali pa so te besede veljale samo njegovim prvim učencem, kasnejšim njegovim učencem pa ne več?

Podobno se sprašujem tudi glede lomljenja kruha, za katerega pravi da naj njegovi učenci to delajo v njegov spomin. Če torej danes pravi Kristjani niso organizirani v neki skupnosti, ali se to izvaja zasebno? Ali pa so te besede veljale samo prvim apostolom?
Staro 15.05.2009, 12:32
Pripravnik

Citat:
Če so danes "nevesta" skupina Kristjanov (posamezniki), ki so odšli iz svojih, takšnih ali drugačnih veroizpovedi, in ti Kristjani niso povezani med seboj, ali te besede veljajo tem posameznikov. Logično bi bilo, da lahko grehe odpušča samo Bog, vendar so tu besede namenjene ljudem oz. apostolom. Ali pa so te besede veljale samo njegovim prvim učencem, kasnejšim njegovim učencem pa ne več?
Kristjani morajo biti med sabo povezani, toda ne preko religije.
Najlepše se vloga organizirane religije vidi iz primera starozaveznega Koraha, ki je nasprotoval Mojzesu in novozaveznega Nikodema pri Jezusu. Sami si preberite odlomke. (4. Mojzesova 16 in Janez 3). Korah je poizkušal narediti organizacijo in vstopiti vanjo. Nikodem pa je bil v njej in je poizkušal iziti. Nikodem je bil sprejet in je izšel. Korah je vstopil v njo in je izgubil svoje življenje, umrl je v svojem prizadevanju, umrl je v poizkusu, da bi dosegel svoj cilj. Zato je organizirana religija v nasprotju z Božjim načrtom.

Nikodem je bil starešina in velik učitelj. Poznal je Pisma, ki se jih je naučil. Poznal jih je skozi tradicijo. Ali ni Jezus dejal: »Zaradi svoje tradicije ste naredili Božje zapovedi nedejavne?«
Vidiš, zaradi tradicije. Zaradi vrinjenja lastnih razlag v Besedo, namesto da bi pustili samo tisto, kar pravi Beseda. Ali opaziš, da je hudič koristil točno to isto, da bi v primeru Eve začel svojo prvo organizacijo. List pomeni pokrivalo, pomeni religijo. Popolnoma isto je z religijami danes.
Nikodem je prišel iskat Večno Življenje; prišel je iskat odrešitev, čeprav je bil človek visokega položaja, učitelj v Izraelu. Stari duhovnik, modrec, je prišel k mladeniču. Aristokrat, bogataš je prišel k siromaku, da ga vpraša, kako dobiti odrešenje in Življenje.

Res je, da morajo biti verniki organizirani. Organizirane skupine se imenujejo cerkve. To je zbirališče vernih ljudi. To so lokalne skupnosti, ki nimajo drugega vodstva nad sabo, kot samo Svetega Duha. Tu ni piramidne vodstvene strukture (na primer: papež-kardinali-nadškofje-škofje-nadžupniki- župniki-duhovniki-verniki). Klasične religiozne cerkve imajo torej svojo vrhovno vodstvo, ki določa, kaj se bo verovalo. In vse delujejo po istem principu. RKC je imela svoj Nicejski koncil, kjer se je zacementirala v svojem verovanju in sprejela točno določeno veroizpoved. Vse protestantske cerkve imajo prav tako svoje »Nicejske« koncile. Kar poizkušajte nekaj reči proti njihovemu verovanju, če si upate! Jehovove priče te bodo vrgle ven, vsaka cerkev te bo hotela spametovati in to TAKOJ. Če to ne bo šlo, vas bodo izbrisali. Veliko ljudi je bilo v zgodovini izobčenih zaradi lastnega razmišljanja. Takrat je bila to grozna stvar. Danes si niti slučajno ne predstavljamo, kaj pomeni biti izobčen, ker cerkev nima več take moči.
Jaz si upam reči marsikaj, ker me ne vežejo religiozne spone. Hvala Bogu.
In res. Danes je "Nevesta" skupina kristjanov (posameznikov), ki so odšli iz svojih, takšnih ali drugačnih veroizpovedi in vendar so ti kristjani povezani med seboj. Božji Duh jih veže. To je najmočnejša vez.

Poglejte nepravilno strukturo. Ali vidite, kakšno težo morajo prenašati na svojih plečih verniki? Kaj pa je dejal Jezus? Ali ni dejal v Mateju 11,30: »…kajti moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.«

Ime: Neprava cerkev.jpg
Pogledi: 87
Velikost: 27,6 KB

Lahkota bremena pa je lahko samo v drugačni strukturi cerkve, brez balasta in teže »hierarhije«. Ali sedaj vidite razliko?

Ime: Prava cerkev.jpg
Pogledi: 88
Velikost: 16,8 KB

Poglejte, kako lepo se Jezusove besede skladajo s to shemo: »Prejmite Svetega Duha; katerim grehe odpustite, so jim odpuščeni; katerim jih zadržite, so jim zadržani.« Verniki na ta način direktno prejemajo Svetega Duha, brez posrednikov, ki bi pačili originalno hrano. Nihče nima pravice,da bi se povzpel čez drugega sovernika in bi tako odpuščal grehe v Božjem imenu. To je nasilništvo, manipulacija z ljudmi in hudičevo delo.
Ali pa so te besede veljale samo njegovim prvim učencem, kasnejšim njegovim učencem pa ne več? Ne. Še danes veljajo. Vsem nam. Vsakemu verniku. Zato je zelo pomembno odpuščanje drug drugemu. Da pa bi taka lokalna skupnost lahko funkcionirala je v njej skrita peterostrana služba. To je zelo pomembno!!! Ta je opisana v Efežanom 4,11: "In on je dal, da so nekateri apostoli, drugi preroki, spet drugi evangelisti, spet drugi pastirji in učitelji,.."
V pomoč so ji tudi različni darovi. Rimljanom 12,6: "Imamo različne milostne darove, pač po milosti, ki nam je bila dana...."

Samo takšna struktura je Bogu všeč. Takšna je bila cerkev v začetku in takšna mora biti na koncu. Vse kar pa je bilo vmes pa je pokvaril NIKOLAIZEM, o katerem sem veliko pisal na tem forumu. To se spet sklada s Pismom, ko Jezus pravi v Razodetju 2: »…Vendar ti je v dobro to, da sovražiš dela nikolajevcev, saj jih tudi sam sovražim..«
Da se cerkev mora vrniti v originalno obliko, se sklada z besedami Malahija 3,23: "Obrnil bo srce očetov k sinovom in srce sinov k očetom, da ne pridem in ne udarim dežele s prekletstvom.« Naša srca otrok bo spet obrnil nazaj k očetom (k Pavlu), da bomo videli, kakšna je bila prava skupnost. Tudi o tem sem že pisal.
In Zaharija 14,7: »Tedaj bo samo dan, ki bo znan GOSPODU, ne dan in ne noč; in zgodilo se bo: ob večernem času bo svetloba.« Torej, to pomeni, da bo na koncu vseh 7 CERKVENIH dob svetloba, ki bo povzročila, da bo njegova Nevesta spoznala Besedo v polnosti. Cerkev bo postala to, kar mora biti. Ta svetloba pa je razodeta Beseda. Aleluja. . Kako se vse lepo sklada. Aleluja!! Hvala ti Bog, da nam to razkrivaš!!
Staro 15.05.2009, 12:53
Pripravnik

Citat:
Podobno se sprašujem tudi glede lomljenja kruha, za katerega pravi da naj njegovi učenci to delajo v njegov spomin. Če torej danes pravi Kristjani niso organizirani v neki skupnosti, ali se to izvaja zasebno? Ali pa so te besede veljale samo prvim apostolom?
Vse to se danes dela v teh lokalnih cerkvenih skupnostih. Vemo, da je Jezus naročil Tri stvari: KRST, OBHAJANJE VEČRJE in PRANJE NOG. Vse to se odvija v teh cerkvah, ki so pod vodstvom Svetega Duha. Nekdo obrede mora voditi, to je sped v posredi peterostrana služba. Nekoga Sveti duh določi za to.

Problem je pojmovanje TELESA Jezusa Kristusa.
Izvorno vprašanje je torej v tem, kaj je TELO Jezusa Kristusa? To TELO je tisto, kar iščejo vsa verstva sveta. Ampak to TELO ni Cerkev kot institucija, nobena zemeljska organizacija in ne nobena svetovna religija. To Telo nima nič skupnega z nobeno zemeljsko - človeško tvorbo. Skratka, odmislimo zemeljske organizacije, ki so religijske strukture, religija pa pomeni "pokrivalo". to je tisti LIST, s katerim sta se pokrila Adam in Eva po padcu.
Evharistija je velik problem.
Kot vidimo na primer, Matej v Svetem pismu 26,26 pravi: »Medtem ko so jedli, je Jezus vzel kruh, blagoslovil, razlomil, dal učencem in rekel: »Vzemite, jejte, to je moje telo
Podobno so zapisali vsi evangelisti in tudi Pavel. Vedno Jezus reče: »TO JE MOJE TELO.« Nikjer ne reče: »V tem kruhu sem jaz.«, ali pa: »To sem jaz, ki se dajem za vas.« Mogoče bi nekdo razumel celo tako: »V ta kruh sem se spremenil jaz. To je realna Moja navzočnost.« Tudi ne govori o nobeni spremenitvi. Večina ljudi se sploh ne vpraša, kaj je dejansko Jezus mislil s tem. Mislijo si, da je njegovo telo isto, kot je v bistvu ON sam. To je napačno sklepanje in ta napačna miselnost pride iz našega vsakdanjega življenja. Če jaz na primer pokažem na svoje telo, pokažem s tem na sebe, ki sem v tem telesu. Avtomatsko poistovetim sebe kot osebnost s svojim telesom. Ker pa jaz nisem umrl in nisem vstal tako kot Jezus Kristus, je ta istovetnost pravilna. Toda za Jezusa takšna primerjava ne drži več. On je vstal in z bilo kakšno obliko zemeljskega telesa nima nič več skupnega. Da bi iz besed »to je moj telo« dobili besede »v tem kruhu in vinu sem prisoten jaz«, je potrebna kretnica, ki pa Resnico popači in jo sprevrže v nekaj drugega. Tu je torej past. Postavite si dve trditvi dovolj blizu in videli boste, da bo prej ko slej prišlo do preskoka vsebine trditve.

Kaj je torej to »MOJE TELO«. To so vsi njegovi resnični verniki, ki sprejemajo Njega kot BESEDO in ki se zbirajo vse od Jezusovega vnebohoda pa do njegovega drugega prihoda. Kristus je Glava, ki je sedaj na nek način ločen od svojega Telesa. Njegovo Telo je tukaj na zemlji, Glava Jezus Kristus pa v nebesih. Ampak pazite, tu ne gre za fizična telesa.
V pismu Efežanom 1,10 Pavel piše: »…po blagohotnem načrtu,…., da bi ga uresničil v polnosti časov: osrediniti v Kristusu kot glavi vse, kar je v nebesih in kar je na zemlji.
V pismu Rimljanom 12,5 lahko preberemo: »Tako smo tudi mi, čeprav nas je več, eno telo v Kristusu, posamezni pa smo si deli med seboj.«
V 1. Kor.6,15 Pavel pravi: »Ali ne veste, da so vaša telesa deli Kristusovega telesa?«
V 1. Kor.12,13 beremo: »V enem Duhu smo bili namreč mi vsi krščeni v eno telo, naj bomo Judje ali Grki, sužnji ali svobodni, in vsi smo pili enega Duha
V 1. Kor.12,27 Pavel piše: »Vi pa ste Kristusovo telo in vsak zase del telesa.In še v Efežanom 5,23: … »kakor je Kristus glava Cerkvi: on, odrešenik telesa.«
Zaprta tema

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:46.