Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.04.2006, 10:13
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705
Privzeto Re: New York

tassador, vzemi me s sabo, bom čist pridna

p.s.: pasivno obvladam tudi angleščino
Staro 14.04.2006, 11:22
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Sprehod čez Harlem je zelo adrenalinski, hehe. Predvsem zato, ker tam so pa res sami črnci - tu pa tam še kak Kitajec. Zelo reven predel mesta, bajte razpadajo, veliko folka cele dneve postopa po ulicah. Nehote so se mi začele rolati scene iz geto filmov in morm reč, da sem rabil kar nekaj časa, da sem se sprostil. Pa tud folk me je začudeno gledali v stilu lej ga zgubljenca. Nek taksist, očitno Indijec, je ustavil in mi ponudil prevoz, vendar kar ni mogel verjeti, da sem si želel ogledati Harlem. Če si belec, zelo očitno butaš ven in jasno je, da si turist, kajti beli anglosaksonski Newyorčani tja ne hodijo, ker večinoma živijo na Manhattnu ali v predmestjih. Se mi pa ni nič pretresljivega zgodilo v NY, pa sem vračal vsak dan (oz. vsako noč) zelo pozno s trajektom na Staten Island. Ko šetaš po nočnih ulicah velemesta in ne srečaš nikogar. Po Giulianiju je tudi Bloomberg še uspel znižati stopnjo kriminala v mestu. Neverjeten filing je sprehajati se po Manhattnu, ko v senci stolpnic popiješ kako kavico - ob treh popoldne je ob vznožju teh stavb tema in prijeten hlad. Pogledaš v zrak in vidiš moder kos neba... Sem imel omejen budget, tko da sem se v glavnem fural z metrojem, parkrat pa tudi s taksijem, ki ni ravno drag. Mislim, da NY ni nič bolj nevaren kot LJ, drugače je lahko če na nepravih krajih opletaš z digitalcem ali mobijem. Siicer so me že oropali, ampak to je bilo v Barceloni. Pri znamenitostih pa so itak kifeljci, tko da ni panike.
V klubih moraš pokazati osebno, in dobiš štempelj na roko - over 18 ali over 21. Tisti z over 18 gredo lahko v klub, vendar ne smejo piti alkohola. Ker je tudi med tednom v večini klubov vstopnina in imaš konzumacijo eno do dve pijači - kelnarjem pa moraš dati kak dolar napitnine. Skoraj povsod imajo go go plesalce ali plesalke - ne bom pozabil temnopolte bejbike (z blond dredi!), ki je divje opletala okoli štila in to na visokih petah. Škoda, ker v večini klubov ne smeš fotografirati... V glavnem, imela se bosta d best. Aja pa še ena anekdota (da vaju malo prestrašim, hehe): prijatelj iz Toronta mi je govoril, kako je šlo pet njegovih prijateljev žurat v New York, eden je v klubu spoznal bejbiko za akcijo in z njo zapustil klub - čez par dni so ga našli v kanti za smeti... Hočem samo reči, da je 'varnost' lahko le navidezna, tko da dvakrat premislita, če vaju kdo povabi domov - je pa dobro, ker sta dva. Pozdravita Big Apple še zame...
Odgovorite s citatom
Staro 14.04.2006, 18:35
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Btw...

...NBA ickets a very pricey and if you are going to be in NY for that long and only have $2000.00 to split, you probably wont want to spend two or three hundred dollars on NBA games.
You might check the circle line cruise... is a lot of fun as well, and on Saturdays they have night cruises that go around the city for people of your age.
Those helicopter rides are also very expensive. As for transportation, on your budget you may want to stick to the subway. Especially during the day.
...and at night you will not want to take the subway up to Harlem ( )

...and here are a few links that might be of help to you:

you should get these kind of passes

this one good for 9 days...
http://www.citypass.com/city/ny.html

****this one more money but WAY better- has more attractions , lots of deal coupons- longest one they have is for 7 days
http://www.newyorkpass.com/index2.asp

get metrocard for subway and bus - with unlimited ...each need your own, you can only swipe it once every 18 minutes
unlimited for 7 days $24
unlimited for 30 days - $76 (if you pay each ride - $2)

wednesdays you can stand online at the TKTS booth in Times Square - long line- but you get half price tickets for what's left on that day
or sign up for free www.theatermania.com account - see what discounts are offered for whatever you want to see. Print out the discount page and bring it to the box office to get low rate tickets.

I hope you enjoy our city...

Nazadnje uredil paradox : 14.04.2006 ob 18:39.
Odgovorite s citatom
Staro 15.04.2006, 12:21
tassador Uporabnik tassador ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 7

@sadie_007 : hehe ja ni problema lahko gres zravn.....karta je 120.000 sit..spanje pa tud tm ukol...

@D' Andre : Ja, definitivno bova šla čez harlem...upam da bo vse uredu, čene si ti kriv!! ja drgač pa vem da je Giuliani ful zmanšu kriminal...sam useen se je treba pomoje mal pazt....Hmm drgač me pa zanima še glede napitnin...vem da je nepisano pravilo 10%....komu vse je NUJNO treba dat napitnino? vem da taxistom, kelnarjem...ker to se bom mogu navadt...tuki v slo ni tok zlo nujno..mislm sj kelnarjem že daš, sam sm pa slišu da zna bit kr neprijetno če komu pozabš dat napitnio v ameriki...tko da me res zanima kje nujno ne smem pozabt tippat!

@paradox : I don't know about NBA tickets, we haven't decided yet, if they'll be expensive we won't go to the game, but if we get 'em for a reasonable price we would definitely like to see one game, doesn't matter if it's NBA or WNBA. We woud like to go to THE GARDEN Also i think New York Knicks won't get to the playoffs this year so i don't think we would be able to see NBA game in the garden, so there's only new jersey nets. But like i said we would like to see at least one event in the madison square garden!

I heard about circle line cruise, and we'll definitely go to one!

Thanks for all those tipps and links!! And if you have some more feel free to post them in this forum!!

Nazadnje uredil tassador : 21.04.2006 ob 06:27.
Odgovorite s citatom
Staro 23.04.2006, 15:33
shem_me_zion Uporabnik shem_me_zion ni prijavljen
Pripravnik
Naslov: anytown usa
Sporočila: 157

Za stand up gres lahko comedy cellar v village (http://www.comedycellar.com/). Ob vikendih moras rezervirati karto vnaprej. Majhni showi v village niso nevem kaj, tako da se fokusiraj na muziko. (Vedno imej ID pri sebi)
Staro 23.04.2006, 18:37
tassador Uporabnik tassador ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 7

hvala! bom sel pogledat! se nekaj....za ID je dovolj (naša) slovenska osebna...al je potrebno kej druzga nardit za sabo? morda neumno vprašanje pa vendar...
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2006, 02:49
shem_me_zion Uporabnik shem_me_zion ni prijavljen
Pripravnik
Naslov: anytown usa
Sporočila: 157

Ne vem kako izgleda slovenska osebna. Ce je slika gor in datum rojstva je verjetno ok. Aja, pojdi se v Gotham (mislim, da je nekje na W24th) za stand up.
Staro 30.07.2006, 14:55
Babybunny Uporabnik Babybunny ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1
Privzeto Amerika

V bližnji prihodnosti načrtujem krajše potovanje v Severno Ameriko. Zanima me, če kdo od vas mogoče ve kaj vse morm urediti (viza in podobne stvari in koliko časa se na to čaka).

Hvala

p.s.: Se opravičujem Če tema mogoče že obstaja, samo je nisem najdla.

LP
Babybunny
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2006, 21:37
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.665
Privzeto Re: Amerika

viza ni potrebna.
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2006, 13:38
Znida Uporabnik Znida ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 2
Privzeto Kako kupiti avto v ZDA?

Pozdravljeni,

Čez en mesec potujem v ZDA, kjer bova s punco 1 mesec potovala. Odločila sva se da bova tam kupila avto, ker rent-a-car je predrag. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? Kako je z zavarovanjem, kakšen avto se splača... predvsem me zanima to.

Lp, Matjaz
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amerika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:38.