Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 08.03.2007, 21:09
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472
Privzeto Re: Katera je tista prava cerkev?

Yo, brate, katera si že rekel, da bi to bila ?

Nazadnje uredil kopron : 08.03.2007 ob 21:11.
Staro 08.03.2007, 21:55
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Sporočila: 850

Krščanska adventistična cerkev, V Ljubljani je na Njegoševi 15,V prestolnici Štajerske Aljaževa 19...
(to je toti MARIBOR!)
Staro 10.03.2007, 12:30
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Sporočila: 472

Precej dobro , vendar ne vem, če dovolj ... bom moral res kmalu malo bolj raziskat
Staro 11.03.2007, 05:56
Uporabnik

Bog je dal Pismo da lahko preverimo. Jaz to delam.
Če ni dovolj... pa ne vem jaz jih raziskujem, do sedaj so ok, doktrinalno
pa verniki so ok.
Staro 14.03.2007, 15:52
glady Uporabnik glady ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 24

Katera je povsem prava cerkev? Nobena od teh, ki se deklarirajo, kajti človek ni sposoben udejaniti božje popolnosti, ker sam ni popoln. Še tako čista in sijoča kaplja iz neba se ob dotiku z zemljo spremeni v blato. Prav to blato, ta nepopolnost pa iščočega človeka vspodbuja, da išče in odkriva in ni zadovoljen s tem kar mu institucije ponujajo za zadostno.

Dva pojasnila iz ust Boga tistim, ki hočejo slišati:
-Povej otrokom in povej vsem, katere koli vere že so – katoliške, protestantske, judovske, turške, brahmanske ali pa so mračni pogani -, skratka vsem naj bo povedano: Na zemlji je samo ena prava Cerkev, in to je ljubezen do Mene v Mojem Sinu, ki je Sveti Duh v vas in se vam razodeva po Moji živi Besedi, in ta beseda je Sin, in Sin je moja ljubezen, in je v Meni, in Jaz ga povsem prešinjam, in Midva sva eno, in tako sem Jaz v vas, in vaša duša, katere srce je Moje prebivališče, je edina prava Cerkev na zemlji. Edino v njej je večno življenje, in ona je edina zveličavna.

- Jezus o odnosu med Bogom in človekom po Njegovi dopolnitvi del:
Človekovo srce bo živi tempelj resničnega, enega in edinega Boga in dejavna ljubezen bo edino resnično bogoslužje in ljubezen do Boga bo njegova edina resnična molitev!

Koliko se je katera od današnjih religij uspela osredotočiti na duhovno srce človeka in dejavno ljubezen pa presodite sami.
Staro 14.03.2007, 21:02
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Citat:
Objavil-a glady Prikaži sporočila
Katera je povsem prava cerkev? Nobena od teh, ki se deklarirajo, kajti človek ni sposoben udejaniti božje popolnosti, ker sam ni popoln. Še tako čista in sijoča kaplja iz neba se ob dotiku z zemljo spremeni v blato. Prav to blato, ta nepopolnost pa iščočega človeka vspodbuja, da išče in odkriva in ni zadovoljen s tem kar mu institucije ponujajo za zadostno.

Dva pojasnila iz ust Boga tistim, ki hočejo slišati:
-Povej otrokom in povej vsem, katere koli vere že so – katoliške, protestantske, judovske, turške, brahmanske ali pa so mračni pogani -, skratka vsem naj bo povedano: Na zemlji je samo ena prava Cerkev, in to je ljubezen do Mene v Mojem Sinu, ki je Sveti Duh v vas in se vam razodeva po Moji živi Besedi, in ta beseda je Sin, in Sin je moja ljubezen, in je v Meni, in Jaz ga povsem prešinjam, in Midva sva eno, in tako sem Jaz v vas, in vaša duša, katere srce je Moje prebivališče, je edina prava Cerkev na zemlji. Edino v njej je večno življenje, in ona je edina zveličavna.

- Jezus o odnosu med Bogom in človekom po Njegovi dopolnitvi del:
Človekovo srce bo živi tempelj resničnega, enega in edinega Boga in dejavna ljubezen bo edino resnično bogoslužje in ljubezen do Boga bo njegova edina resnična molitev!

Koliko se je katera od današnjih religij uspela osredotočiti na duhovno srce človeka in dejavno ljubezen pa presodite sami.
Ja, prav imaš in Božja resnica je.
Jaz bi dodal še tole;
Mislim, da za pravo cerkev je potrebno odpreti vrata Bogu, da lahko vstopi. Ampak današnji svet mu zapira vrata z prevelikim hlastanjem po materijalnem in prevelikem posvetnem razumu. Ko bo človek znal se odpovedati odvečnemu materijalnemu in povezati razum z ljubeznijo bo prišel do modrosti, ta modrost v ljubezeni bo odprla vrata Bogu v vašem srcu in takrat se bo lahko tudi naselil v njega. Šele takrat boste spoznali pravo cerkev, ki bo sezidana na trdnih temeljih ljubezni do bližnjega in Boga in nobeno zlo je ne bo premagalo.
Staro 15.03.2007, 11:10
Novinec

Ljudje smo vajeni, da nas vedno nekdo z zakonom, avtoriteto ali s silo k nečemu pripravi. Te načine jemljemo z odobravanjem ali neodobravanjem primerno resno. Kako naj se opredelimo do načina življenja v katerega nas vabi Bog, ki je absolutna in nadvse ljubeča avtoriteta in nas vanj z ničemer ne prisiljuje, pa nas večina ne ve. Ker vera in ljubezen v Boga ni, in tudi ne more biti regulirana s silo, in ni domena prepoveličevanega razuma, je odnos večine posameznikov do nje neodgovoren in neprimeren. Prijatelji, s tem prekladanjem besed ne bomo prišli daleč. Kdor bi resnično rad odgovore na svoje nevedenje in pravo usmeritev svoje življenjske poti, naj za spoznanje prosi Svetega Duha. Človek ostaja samo človek, poln duhovne slepote, vendar mu je dano, da se z vodstvom Svetega Duha lahko duhovno prerodi in spozna resnico.

Besede Boga o pravi Cerkvi za tiste, ki morejo slišati:
Mar mislite, da stanujem v zidovih, ali v ceremoniji, ali v molitvi, ali v čaščenju? O ne, zelo se motite, kajti nikjer tam Me ni, - ampak edino tam, kjer je ljubezen, tam sem tudi Jaz; kajti Jaz sam sem ljubezen ali življenje. Jaz vam dajem ljubezen in življenje in Se povezujem samo z ljubeznijo in življenjem, nikoli pa z materijo ali smrtjo.

Zato sem premagal smrt in Si podredil Božanstvo, da imam vso oblast nad vsem, kar je, in Moja ljubezen naj vlada večno in oživlja vse, kar ji je podrejeno.

Le kako lahko mislite, da vas pričakujem v smrti, ko sem vendar Življenje samo?! Zato pojdite najprej v pravo Cerkev, kjer je življenje, - šele potem v mrtvo, da bo po vas oživela!
Staro 15.03.2007, 18:52
Uporabnik

Glady, lepo da citiraš Sveto Pismo stare zaveze posebno pa Mojzesove knjige.
Tam kjer se dva ali tri zbereta v Mojem imenu...
Pa prosim ne predstavljaj se v prvi osebi.
Staro 15.03.2007, 20:56
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Citat:
Objavil-a legenda Prikaži sporočila
Pa prosim ne predstavljaj se v prvi osebi.
V kateri osebi naj se predstavlja in zakaj? Gre za kako novo ločino agramatikov?
Staro 16.03.2007, 06:55
Novinec

Legenda, mislim, da naredim povsem jasno razmejitev med mojim osebnim mišljenjem in med citiranimi Božjimi besedami, ki se se pač povzamejo v osebi kot so prvotno zapisane. Vira Božjih besed nisi najnatančneje uganil, še na misel mi pa ne pride, da bi se pred vami predstavljal kaj bolj pomembnega in večjega kot ste vsi vi. Žal mi je, če si pisanje tako razumel

Vse dobro,

Nazadnje uredil glady : 16.03.2007 ob 07:01.
Zaprta tema

Značke
cerkev, katera, prava, tista

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:47.