Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 10.01.2007, 19:55
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Nataliteta v Sloveniji

Citat:
Objavil-a Lencka
Ja... saj imas sam napisano nekakko v stilu, iz katerega bi lahko potegnili: vidis, kar zelis videti.
Lenčka, ni čisto tako kot pišeš, ker po tej provokaciji sodeč nisi tako strpna do drugače mislečih kot pišeš ampak naj ti bo: se opravičujem, če sem te užalil!.
Staro 10.01.2007, 20:28
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599

Citat:
Objavil-a d28
Nemehecat. Koga pa potem kriviš za tako slabo stanje natalitete v Sloveniji? Res me zanima.
In mislim, da te zdaj bolje razumem, ker si imela takšno vzgojo, da se ne jamra. In to je pravilno ampak jaz ne jamram ampak kritiziram z argumenti.
Kritika, ki je namenjena ne da se udriha po nekom ali plljuva vsepovprek ampak da se mogoče celo nekaj spremeni na bolje. Itak pa še predobro vem, da se lahko zaneseš le nase. Mislim pa, da ti mene ne želiš ali ne zmoreš razumeti.

Vendar, ko bi le vedela kako se ta država obnaša z našim denarjem, za naše otroke pa stiskajo, bi hitro spremenila stališče. Vem iz druge roke kaj delajo diplomati in drugi državni uslužbenci.
in vendar če bojo dali par fičnikov več mladim družinam, ne bojo nič bolj skromni, samo še več bojo rabili. Povedala sem že, da brezposelni materi na porodniški je bilo pred dvemi leti dodeljeno 39.000 sit nadomestila. Za enega politika, diplomata, managerja verjetno ni dosti niti za kravato, zame in za tiste, ki so vajeni skromno živeti, pa je tudi to nekaj. Ampak ne pričakujem, da se bojo zato tisti odpovedali kravatam in ostalim priboljškom, iskreno pa upam, da za moja otroka ne bo nikoli morala skrbeti država - se bomo že znajdli.
Zdaj si me spomnil, ko omenjaš državne uslužbence - na ue je zaposlena sorodnica. Če kdo rabi fotokopije - vse fotokopira tam, iz službe prinese papir, pisala, v glavnem vse, kar lahko. Če samo preračunam, da to naredi vsak izmed zaposlenih, koliko to stane davkoplačevalce. In ponavadi ti državni uslužbenci najbolj jamrajo...
Se pa še vedno ne more ta pisarniški material primerjat s ceno steklenice penečega, s katero nazdravljajo tisti malo višji državni uslužbenci. Ampak če bi jaz to kritizirala, se sekirala, bom škodila samo sebi, rešila pa itak ne bom nič s tem. Vsaj tukaj ne. In niti ti ne.
Staro 11.01.2007, 08:46
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a d28
Lenčka, ni čisto tako kot pišeš, ker po tej provokaciji sodeč nisi tako strpna do drugače mislečih kot pišeš ampak naj ti bo: se opravičujem, če sem te užalil!.
Ce sem strpna ali ne, to pustiva, se ne bova kregala, ok? Sicer pa je popolna strpnost do drugace mislecih po mojem utopija, ki bi pomenila, da pac nimas svojega mnenja. Vprasanje je le, kako se soocas z drugacnimi mnenji, kaj pa na tem podrocju ti mislis o meni, pa je tvoja stvar... moja je, kaj mislim jaz.
Sicer pa se mi ni treba opravicevat (saj sprejmem, samo ne se mi opravicevat v stilu "naj ti bo, se opravicujem", ker zveni precej trapasto ), samo nocem, da me tlacis nekam, kamor sama ne grem, in da mi pripisujes stalisca, ki jih nimam.
Kar sem napisala o tem, da vsak vidi, kar zeli, pa je slo na tvoj zapis, da naj gredo potem tisti, ki so proti podporam, pogledati v druge drzave, kako je tam urejeno - namrec, ce jih gre 10 pogledat, bo vsak videl drug vidik, tisti, ki mu je pac po prepricanjih blizje. Iz tujih (in lastnih) izkusenj se naucimo le tisto, kar se zelimo nauciti, tudi na nivoju raznih politik se je to ze veckrat izkazalo. Ni res?
Staro 11.01.2007, 10:04
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Zdaj si me spomnil, ko omenjaš državne uslužbence - na ue je zaposlena sorodnica. Če kdo rabi fotokopije - vse fotokopira tam, iz službe prinese papir, pisala, v glavnem vse, kar lahko. Če samo preračunam, da to naredi vsak izmed zaposlenih, koliko to stane davkoplačevalce. In ponavadi ti državni uslužbenci najbolj jamrajo...
Se pa še vedno ne more ta pisarniški material primerjat s ceno steklenice penečega, s katero nazdravljajo tisti malo višji državni uslužbenci. Ampak če bi jaz to kritizirala, se sekirala, bom škodila samo sebi, rešila pa itak ne bom nič s tem. Vsaj tukaj ne. In niti ti ne.
Naj nosijo papir, naj fotokopirajo, pijejo šampanjec, to sploh ni problem. Problem nastane pri neučinkovitosti. Vsako opravilo povprečno opravijo vsaj trije zaposleni v javni upravi (po možnosti še dva zunanja), nakar to trije še preverijo. Če bi ti ljudje začeli DELATI, bi lahko denar za novorojenčke z lopato metali. S predsedovanjem EU bomo zaposlili nekaj STO novih ljudi (še prej došolali), kaj ko bi raje poizkali notranje rezerve žive sile in jo izkoristili. Ti novozaposleni bodo ostali zaposleni tudi po predsedovanju, kaj bodo pa takrat počeli?
Staro 11.01.2007, 11:48
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a madmitch
Naj nosijo papir, naj fotokopirajo, pijejo šampanjec, to sploh ni problem. Problem nastane pri neučinkovitosti. Vsako opravilo povprečno opravijo vsaj trije zaposleni v javni upravi (po možnosti še dva zunanja), nakar to trije še preverijo. Če bi ti ljudje začeli DELATI, bi lahko denar za novorojenčke z lopato metali. S predsedovanjem EU bomo zaposlili nekaj STO novih ljudi (še prej došolali), kaj ko bi raje poizkali notranje rezerve žive sile in jo izkoristili. Ti novozaposleni bodo ostali zaposleni tudi po predsedovanju, kaj bodo pa takrat počeli?
In ce bi ljudje vec razmisljali o tem, kako lahko SAMI ustvarijo vec, namesto da gruntajo, koliko potrosijo drzavni usluzbenci, bi imeli OBOJI denarja za novorojencke z lopato metat.
Staro 11.01.2007, 12:14
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
In ce bi ljudje vec razmisljali o tem, kako lahko SAMI ustvarijo vec, namesto da gruntajo, koliko potrosijo drzavni usluzbenci, bi imeli OBOJI denarja za novorojencke z lopato metat.
ah Jerry, to je blo pa ven iz konteksta vzeto in je brezveze. Včasih lahko tako mnenje, ki se na nič ne nanaša, tudi zase zadržiš. Razen, če se znaš samo na besede obešat.
Staro 11.01.2007, 12:25
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a d28
Ilia, označila si rdeče del, ki govori samo o tistem delu, ki ti paše.

In upam, da sva si na jasnem, da jaz ne govorim, da ti nimaš prav, ti govoriš, da jaz nimam prav, ker si se osredotočila samo na en del te problematike. Če hočeš debatirati širše, ni problema.

In zakaj nisi označila dela, kjer piše, da je DOLŽNOST DRŽAVE, da poskrbi za to področje. Ali pa mi pojasnila del, kjer piše, da v Sloveniji večina meni, da nimajo pogojev za ustvarjanje družine oz. stanovanje in služba.

Zdaj mi pa pojasni zakaj VEČINA misli, da potrebujejo stanovanje in službo. Ali je stanovanje nematerialna dobrina?

Še vedno ostajam brez argumenta, da med drugimi tudi finančna pomoč ne vpliva na problem rodnosti.

Mimogrede, alia ali imaš ti otroka slučajno?
Jaz sem označila in govorila o vzrokih zakaj se danes rodi manj Slovencev kot se jih je leta 1980.......

Glede dolžnosti države do tega področja sem jaz navedla že kar nekaj primerov, kako jaz vidim to dolžnost države.....sem pa trdila in trdim še zdaj, da ni samo dolžnost države ampak tudi državljanov, da se lotijo reševanja te problematike........

To, da večina nekih anketirancev meni, da potrebujejo stanovanje in službo in da so zato, ker tega nimajo krivi vsi drugi, še najbolj država se meni zdi čisto normalno človeška reakcija......zato se sploh nisem dotaknila tega........saj tudi tu na forumih beremo, da je kriva država, ker Slovenci nimamo otrok, ko pa se postavi vprašanje, kako pa bi država lahko rešila ta problem pa nobenih konkretnih argumentov ni....ti si nam postregel le s tem, da naj si na googlu poiščemo nemški in švedski model .......

Glede tistega, da ostajaš brez argumenta......vsak človek vidi ponavadi vidi in sliši le tisto, kar sam želi slišati......

Jaz sama pa pričakujem prvega otroka čez tri mesece........vendar sama nisem nikoli valila krivdo na državo, da nimam pri 30 vsaj tri otroke, ampak je "krivda" v celoti moja, ker sva se s partnerjem SAMA odločila zato....in ker spadam v tisto največjo statistično skupino pri upadu natalitete, kjer so ženske stare nad 29 let, ko prvič rodijo, kjer so pari materialno in finančno preskrbljeni, stanovanjski problem imajo rešen bom še vedno trdila, da finančne stimulacije ne bodo povečale rodnosti v Sloveniji........
Staro 11.01.2007, 12:36
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a nattka
saj za rast natalitete je vseeno kak standard imajo bodoči starši ...
in tukaj vidm tisto vlogo, ki naj bi jo igrala država ... finančno stimulirati tiste, ki bi otroke imeli ...

morda pa bi ženski, ki itak ( vse prevečkrat) ne dobi primerne službe in ki si želi družino, država plačevala delovno dobo in minimalni dohodek in ji po 30 letih dala pokojnino, v "zameno" ( sori, nisem se spomnila bolj pametne besede ) pa bi ta ista mama imela 3 ali več otrok ...
Ne, ni čisto vseeno......ker če ŽE imajo otroke starši z nižjim standardom, starši z višjih standardom jih pa NIMAJO......je potrebno nekaj narediti na tem področju, da se bodo za otroke odločali starši, ki so materialno in finančno preskrbljeni, ki imajo rešen stanovanjski problem.....tu, pa razne direktne stimulacije ne pomagajo nič........

Zdaj, kaj je primerna služba lahko debatiramo......poznam kar nekaj ljudi v moji okolici (živim bolj na podeželju in ne v velikem mestu) s tremi ali celo štirimi otroci.....oba starša prejemata plačo na ravni minimalne.....pa imajo otroke.......veliko pa nas je takih, ki imamo dobro službo, kjer predstavlja denar veliko manjši problem kot pri navedenih družinah, pa smo pri 30 še brez otrok......

Da pa bi država izvedla ukrep (lepo bi sicer bilo), kot ga ti predlagaš, pa dvomim.......da bi mamicam plačevala 30 let nek minimalni dohodek in nato še pokojnino, če bi ženska imela tri otroke......
Staro 11.01.2007, 12:54
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5
Da pa bi država izvedla ukrep (lepo bi sicer bilo), kot ga ti predlagaš, pa dvomim.......da bi mamicam plačevala 30 let nek minimalni dohodek in nato še pokojnino, če bi ženska imela tri otroke......
meni se sliši to v stilu - če se ti ne da delat, naredi tiste tri otroke, za božjo voljo... Mogoče bi blo nekaj Slovencev več, ampak na tak način...
Po drugi strani pa mislim, da tudi ni vsaki ženski bistveno, samo da dobi denar, pa ni važno na kakšen način. Poznam ženske s tremi otroki brez službe - mož preživlja celo družino, celo nadpovprečno, pa ima ženska vsake toliko časa krizo. Ne smemo pozabit tudi na tisto potrebo samopotrditve, da se počutiš koristen, da zamenjaš okolje, imaš še drugo družbo, ne le moža in otroke. Mogoče si potem še boljša mama.
Staro 11.01.2007, 13:55
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Nekateri tukaj preveč pametujete brez kakršnihkoli argumentov.
Prilagam še eno mnenje, tokrat ekonomskega strokovnjaka:

"Po mnenju strokovnjaka za ekonomsko demografijo dr. Janeza Malačiča z Ekonomske fakultete v Ljubljani je eden pomembnih vidikov demografske krize v Sloveniji to, da so današnji politični sistemi po svoji zasnovi veliko bolj naklonjeni starejšim kot pa otrokom in mladini. "Verjetno je to tudi eden od razlogov, da se je rodnost današnjih generacij mladih tako zelo znižala," pravi Malačič.

Po njegovem bi morala tudi Slovenija kot "sodobna razvita družba sprejeti veliko bolj kompleksne in dolgoročne ekonomske in širše družbene ukrepe za spodbujanje rodnosti." Ugledni slovenski demograf je prepričan, da bi morala država ustvariti družinam in mladim staršem bolj prijazno družbeno okolje. "Pri čemer bo verjetno treba poseči tudi v sam politični sistem," je za 24ur.com povedal Malačič."

Poudarjam, da sam ves čas trdim, da je ta problem finančno-družbene narave. Nekateri pa ste se kot pijanci plota obesili samo na to, da negirate finančni vidik problema natalitete v Sloveniji.

Značke
nataliteta, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najlepši kraji v Sloveniji Anina1 Potovanja 62 19.05.2009 17:44
Il Divo V Sloveniji katika Glasba 78 22.05.2007 19:55
Nastavitve ATA VOIP vmesnika za telefonski sistem v Sloveniji schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2006 10:38
Slovenci in nataliteta Knez Slovenija 230 27.11.2006 15:34
Neobjektivni novinarji škodijo Sloveniji lynxx Šport 16 04.09.2006 21:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:43.