Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 01.10.2008, 08:04
Marko ZIBELNIK Uporabnik Marko ZIBELNIK ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 43
Privzeto Nalaganje XP-jev na prazen notebook

Pozdravljeni!

Ob nakupu novega notebooka smo naleteli na težavo, ker ne moremo instalirati XP-jev na HDD. Instalacija se začne, samo po 2 minutah javi, da ne najde oz., da ni priklopljen noben HDD in je potrebno z instalacijo prekinit. A je potrebno kje disk prej formatirati in če, kako? V boot vrstni red se da vključiti HDD, DVD in PCMCIA kartico. Prenosnik je Lenovo 3000 N200.

Hvala!
Staro 01.10.2008, 08:09
pivo Uporabnik pivo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce pivo
Član od: Jul 2005
Sporočila: 14
Privzeto Re: Nalaganje XP-jev na prazen notebook

potrebuješ windowse v katere je integriran SATA Driver za tvoj disk, če ne ti le-tega ne zazna.
Dvomim, da veš sam kako to narediti, probaj najti nekoga, ki se na stvari malo bolj spozna.
Staro 01.10.2008, 21:33
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Nalaganje XP-jev na prazen notebook

Hja, mogoče le ni tako hudo. Ko sem sam kupil prenosnik in je imel instaliran le Free DOS, sem naložil še nekaj gonilnikov, katere sem dobil poleg na cd ploščku, nekatere, ki so še manjkali, pa direktono s proizvajalčeve spletne strani in brez problema naložil WinXP.

Ker imam ravno čas, ti bom napisal postopek in upam, da bo prišel prav še komu, čeprav mislim, da sem to nekoč že zapisal v ta forum. Pa nič hudega, želim le, da bi bila pomoč uspešna.

Poleg prenosnika sem dobil tudi pisno navodilo:

NAVODILA ZA NAMESTITEV WinXP, Win2000 NA PRENOSNE RAČUNALNIKE HP S SATA DISKI:
1. zaženi računalnik in pitiskaj toliko časa tipko F10, dokler se ne zažene BIOS okolje (Rom based Setup),
2. S smernimi tipkami se pomakni na opcijo: System Configuration in nato na opcijo Device Configuration in pritisni tipko ENTER,
3. Pojdi na opcijo SATA Native Mode in spremeni vrednost v DISABLE (s smerno tipko),
4. Pritisni tipko F10, na File, ter pritisni opcijo Save Changes and Exit in pritisni tipko ENTER,
5. namesti WinXP po postopku predpisanem s strani proizvajalca programske opreme,
6. Gonilniki za ustrezen prenosnik se nahajajo na priloženem DVD mediju (za mene),

Opozorilo: V biosu ne spreminjajte nobenedruge nastavitve, saj lahko v primeru napačnih nastavitev računalnik deluje počasi, ali pa sploh ne deluje več! Sledi poseg servisa, ki se računa po dnevnem ceniku.

V kolikor ne izvršiš točke 3, ne moreš naložiti nobenih winsev ali drug OS.
Lahko, da imaš drug računalnik in manjka le to, kar je že napisal - pivo.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 01.10.2008 ob 21:36.

Značke
nalaganje, notebook, prazen, xpjev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Na novo nalaganje Windowsev? ursy Računalništvo in internet 11 07.10.2008 09:49
Prazen prostor na disku Problems 24/7 Računalništvo in internet 14 02.08.2008 23:07
nalaganje na spleto stran Kowshe Računalništvo in internet 3 10.04.2008 20:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:48.