Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 24.08.2006, 15:01
CRNO BELI Uporabnik CRNO BELI ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 148
Privzeto Re: Jaz, Musliman

Citat:
Objavil-a metamorf
Niso. To je isto kot če bi napisal, da so tudi muslimani krvavi pod kožo tako kot vsi drugi, saj je splošno razširjeno, da so kao "krvoločni kristjani" prišli klati v Jeruzalem, kjer so se "ubogi muslimani" morali braniti pred "katoliškimi zvermi".
Jaz pa ti samo pravim, da smo vsi krvavi pod kožo in s tem trdim, da ne verjamem, da so pred tem muslimani prišli v Jeruzalem z jointom in cvetjem v laseh.

Sorry, vidim, da je tole bilo zate preveč komplicirano.

RIZBICE: Strike 3.
Z besedico tudi, v neprimernem vrstnem redu (ter zakaj si ga uporabil - v tem primeru HS), pove:
- muslimani so takšni in onakšni (kar je tudi res, vsi smo različni in enakopravni)
- jim samo delno priznaš pravico biti HS, vendar šele po tistem, ko si ti HS prvenstveno

To je rasizem.

Vsi smo HS, jaz, ti , vi, mi, oni, rdeči, rumeni, črni in ne tudi oni,...
Nismo pa vsi muslimani in obstajo tudi muslimani.

Jaz pa ti samo pravim, da smo vsi krvavi pod kožo in s tem trdim, da ne verjamem, da so pred tem muslimani prišli v Jeruzalem z jointom in cvetjem v laseh.
Ja jasno da ne. Samo:
1. Od zavzetja Jeruzalema s strani arabcev do križarskih vojn je ena zgodba
2. Križarske vojne druga
3. Po križarskih pa tretja
In vse se nadaljujejo in so vezane. Tako, da ne sedaj izločevat nekaj izkoneksta, ker je izredno važno za razumevanje.
Vzrok je važen in ne posledica, še najmanj pa dejstva kako se je to izvedlo.

Jeruzalemu, med 8 in 15 st. govorimo o v večini časa o arabcih in ne turkih (oboji jasno muslimani).
Vzrok za križarsko vojno niso arabci (čeprav so imeli občasno popadke o uničevanju krščanskih cerkva-kar je bil povod za 1 KV), ampak turki (Seldžuki so bili edini resen sovražnik Bizantincev)
In križarske vojne, ter vpadi Bulgarov, pa delno tudi Srbov in njihova pomoč Bizanticem (parktično samo Bulgari), je vzrok vdora Turkov v osrednjo Evropo. Eden in praktično edini.

A je kaj bolj jasno, ali je še vedno prekomplicirano za mene.

kao "krvoločni kristjani" prišli klati v Jeruzalem, kjer so se "ubogi muslimani" morali braniti pred "katoliškimi zvermi".

V bistvu (sicer žalostno) so križarji predvsem uničevali mesta (ne samo Jeruzalem), kjer v večini sploh ni bilo arabcev, tako da so poklali več židov in kristjanov, kakor muslimanov-arabcev.
Staro 24.08.2006, 18:49
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

... Ja to pa pišeš kot en homo sapiens!
Staro 24.08.2006, 19:03
Uporabnik

Citat:
Objavil-a metamorf
Dvakrat sem ti pisal odgovor in obakrat je šla povezava v kurec, ko sem končal. Tretjič se mi ne da. A ti trdiš, da muslimani niso homo sapiens?:O
Ti pa imaš res ene rasistične izjave. Kaj pa si misliš, da rečeš kar tako muslimanom homo sapiens!!!!! Pazi, da se ti ne bo kdo pred vrati razstrelil, ker ga bo Alah nagradil s 365 devicami, samo zaradi tega, ker je stran spravil takšnega homo sapiensa kot si ti! :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Staro 24.08.2006, 19:07
Uporabnik

Ja, prav imaš! Za vse so krivi HOMO SAPIENSI!
Staro 24.08.2006, 21:00
CRNO BELI Uporabnik CRNO BELI ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 148

Citat:
Objavil-a metamorf
Dvakrat sem ti pisal odgovor in obakrat je šla povezava v kurec, ko sem končal. Tretjič se mi ne da. A ti trdiš, da muslimani niso homo sapiens?:O
Ne obračaj besed.
Kje je moč najt kaj takšnega v mojih postih. V bistvu vam želim povedati, da so ravno tako ljudje s svojimi potrebami, prepričanji, ter da imajo ravno tako ¨svojo¨ zgodovino, kakor imamo mi ¨svojo¨.

Torej so ali niso?. Kaj misliš.

Značke
jaz, musliman

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:12.