Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 27.10.2006, 07:57
potapljac Uporabnik potapljac ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce potapljac
Član od: Sep 2004
Sporočila: 20
Privzeto Re: slovenska vojska

Čau !

Ena pripomba: Projekt poklice vojske v SLO gre bolj slabo (vsaj po informacijah, ki jih premorem). Zadeva je tako drastična, da je priliv novih vojakov enak oziroma celo manjši, kot pa odliv zaradi odpovedi. Evo, samo upam, da se pravila ne bodo spremenila in da bodo začeli vpoklicovati noter rezerviste ali kakšna podobna cvetka.

Moje izkušnje z diskriminacijo žensk v SLO vojski: zadeva obstaja in pritožbe, ki jih dajejo vojakinje čez poveljujoče so nažalost osnovane. Ok, niso vsi poveljujoči šovinisti - se pa najdejo tudi taki. Srčno upam, da mi v življenju ne bo nikdar več potrebno prijeti v roke kakršno koli orožje in poslušati povelja bebastih poveljujočih.

lep dan,

mate
Staro 27.10.2006, 19:02
SVNarmy Uporabnik SVNarmy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 15

Citat:
Objavil-a vivod
S tem SV izgublja na ugledu se mi zdi. Je pa res da to ni služba za vsakogar. Veliko je takšnih ki so se zaposlili ker so imeli odslužen vojaški rok še prej v naborniškem sistemu ko pa so sedaj prišli v enoto je bilo pa čisto drugače kot so si predstavljali. ...
Končno, nekdo je začel razumeti bistvo problema, čeprav je v dveh stavkih napisal dve nasprotni stvari. Nič takega se ne dogaja, kar bi kratilo ugled SV (vsaj v zvezi z odhodi iz SV ne...). Nasprotno. Vojska iz začetne evforije in zgodbe o taborništvu preboleva "ošpice" Tisti zreli za odpad pač odpadajao. In prav je tako. Boljše, kot da jih vozimo iz Avganistana zaradi živčnega zloma.

Še eno dejstvo je potrebno spremljati. Kje je največ odpovedi? Ne v Prekmurju, pa čeprav država zmanjšuje (ureja) potne stroške. Na Dolenjskem. Ja razumljivo da mlad fant, ki ne vidi posebnega izziva v vojski, gre delat v Revoz, ker se mu tam ponuja možnost primerljivega zaslužka. Delodajalec pa rajši vzame njega, kot deset let starejšega možakarja, ki pa še vedno ostaja nezaposlen, za vojsko pa ni več sposoben. Ampak, to je že druga debata, mar ne!

Tisto o potnih stroških pa ima tudi drugo plat. To, da je kar velik del teh "vozačev" za denar, ki so ga zaslužili na račun "prevoza" komot preživelo (ponavadi kar večje število) v poceni najeti sobi v Ljubljani. Ta del se je sedaj začel urejati z določilom "stroški se povrnejo za prevoz v kraj dejanskega bivanja in ne za prevoze na naslov stalnega bivališča, če delavec tam dejansko ne biva... kar delodajalec lahko preverja...".

Ker pa smo prej bili tudi požrtni, se je država odločila tudi za spremembo določila o povračilu stroškov in je iz najugodnejšem prevoza (praviloma smo si za najugodnejšega vsi pisali tudi najdražjega, pa čeprav z tistim vlakom definitivno ni bilo možno priti pravi čas v Ljubljano) spremenila zadevo v povračilo stroškov najcenejšega prevoza. Prav nam je!
Staro 27.10.2006, 20:58
vivod Uporabnik vivod ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 7

SVNarmy se strinjam s tem kar si reku da je treba mal popucat in maš prov da sem tam gor mal čudno napisal. Ampak SV vseeno izgublja na ugledu če ne pri številu odpovedi pa na drugih področjih. Npr. ne bojo več rekl starši zdej te bomo dal pa v vojsko da se boš reda nauču če pa tam pol slišiš da majo za milijardo SIT izgubljene opreme. Če se krade mislim da to ni dobro za ugled. Pri nas so pisali neke naloge za izgubljeni pokrovček od pribora za čiščenje puške tam pa pol vidiš da je nekdo sunil neprebojni jopič. Pa uni OPK-jevci so tut prov smešni s tistimi njihovimi forami k jih poslušaš ka vse ti nakladajo. Tko k uni k ti pridejo knjige prodajat in to se mi tut zdi da izgubljajo na ugledu če ti pa skor v rit zleze sam da podpišeš tist papir. Pa ponarejene diplome pa jojoj še bi se kaj našlo.

Nazadnje uredil vivod : 27.10.2006 ob 21:01.
Staro 27.10.2006, 21:20
Aella Uporabnik Aella ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 8

Mene pa zanima naslednje:
-kolikšna je zgornja meja za prijavo za zaposlitev v SV?
Eni govorijo, da 30, drugi da celo 34, čeprav piše na uradni strani 25 let!
Pa so se res tako močno znižali potni stroški? Baje, da se bodo v celoti ukinili, in da bodo vojake vozili v službo vojaški avtobusi. Je to res?
Pa kako zgledajo sprejemni - fizični testi za ženske?
Staro 28.10.2006, 11:48
Novinec

Aella tkole je glede starosti. 35 je zgornja meja za pogodbeno rezervo za poklicno vojsko je pa 25. Pa fizična testiranja so čist ista k pr moških sam da so norme drugačne. Maš jih pa na netu od SV.

Tale link pa čisto spodaj preverjanje gibalnih sposobnosti:
http://www.slovenskavojska.si/opk/vojak/index.htm
Staro 28.10.2006, 14:08
Novinec

Kaj pa glede stroškov? Se bodo res ukinali, oz so se res zmanjšali za zelo veliko?
Baje da so na fizičnih testih samo koraki vstran , trebušnjaki, predklon, ter taping z roko, vsaj to je bilo samo takrat, ko sem jaz šla zraven prijatelja na test.
Slišala sem, da so se tudi starejši prijavli v vojsko, pa bili sprejeti, sedaj pa ne vem, če je to res.
Pa kaj je res tako slabo v vojski, da tolko ljudi odhaja???
Staro 28.10.2006, 14:35
Novinec

Pri testih je sicer na voljo več disciplin potem pa zberejo 4 in te opravljaš. Jst sm mel npr. skok, predklo, korak vstran, ter trebušnjake. Drugače pa ne vem kako je s tem da so bili nekateri starejši sprejeti to mi je mal čudno. Kar se tiče stroškov prevoza pa naj bi se sedaj potni stroški znižali v prihodnosti pa naj bi jih celo popolnoma odpravili. Pa tist da bi se vojaki z avtobusom fural v službo težko verjamem kr to pomoje ne bi laufal. Pol more pa edn npr. delat nadure in pol zamudi prevoz ka bo pa pol? Avtobusi pa tut ne bi fural na vsakih 10minut. Pol bi mogl me npr.t tut policaji avtobuse da bi se fural pa tko. Mislm da to ne bo potegnal
Staro 28.10.2006, 17:23
SVNarmy Uporabnik SVNarmy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 15
Privzeto Testi in prevozi

Najprej nekaj o testiranjih. Razlikovati je potrebno preverjanje ob vstopu (sposobnosti - prvič in če si sprejet nikoli več: tapping, koraki vstran in skok v daljino z mesta) in preverjanje zmogljivosti (tek 3,2 km, terbušnjaki, sklece), ki jih testiramo vsako leto. Torej - ob vstopu vsekakor ne kaže meriti, ali imaš kondicijo, da v dveh minutah narediš toliko in toliko sklec, v naslednjih dveh toliko in toliko trebušnjakov, pa da v maslednjih 15 minutah pretečeš 3,2 km. Ob vstopu izmerimo, ali imaš tiste gibalne sposobnosti, da boš, ko boš pridobil kondicijo, sposoben zagotoviti takšno kooordinacijo gibov, da boš... Dobesedno - merimo ali nimaš dveh levih rok in dveh desnih nog in da ko hodiš, da te ne nese vstran. Pretiravam, pa je tu nekje blizu.

Prevozi. Ne verjame da bodo t.i. prevozne stroške ukinili, verjamem pa, da bomo postopoma prešli iz povračila stroškov (ko bi naj povrnili realno nastali najnižji strošek prevoza) na nadomestila za prevoze, ko delodajalec nadomesti nek strošek, ki pa ni realen. To pomeni, da nekdo, ki se vozi iz Celja v Ljubljano dobi nadomestilo za 75 km, nekdo, ki pa iz Šentvida v Moste pa za 8 km. Kaj bo dobil delodajalec s tem. Realen strošek nekoga, ki živi v Slovenskih goricah in se vozi v Maribor z avtobusom je bistveno večji, kot če gledamo na razdaljo (cca 35 km) Tisti, ki gre iz Celja za Ljubljano (75 km) dobi povrnjeno za vlak recimo 1300 SIT v eno smer. Tisti, ki pa gre iz recimo Destrnika v Slovenskih Goricah, se mora najprej peljati do Ptuja (800 SIT) pa iz Ptuja v Maribor (recimo 900 SIT) in potem še iz postaje do vojašnice (mestni avtobus recimo 200 SIT)... Izračun je jasen. Strošek krajšega prevoza je bistveno višji. Delodajalec z povračilom bistveno zgublja, z nadomestilom poenostavlaj. Pa še ne zanima ga, kako se voziš. Pogruntavščina gnilega kapitalizma. Take rešitve imajo na primer v avstrijski vojski, za nemško pa mislim da tudi, nisem pa prepričan...
Staro 28.10.2006, 21:03
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Kaj pa gre v tej državi pod tem mandatom še sploh dobro...
Staro 28.10.2006, 21:10
Novinec

Res ne vem kaj bi, saj sem se pred kratkim odločila, da bi šla v SV, zdaj pa me čedalje bolj mika, da ne bi šla. Saj slišim in prečitam polno negativnih stvari. Kolikšna je potem skupna plača, če mi lahko kdo pove, če se voziš v službo nekje 60 km? S potnimi stroški? Saj če so plače tako nizke, potem raje grem delat nekam v pisarno, ali pa kam drugam. Res ne vem, kaj naj naredim http://forumi.siol.net/images/smilies/angry1.gif
http://forumi.siol.net/images/smilie...n_dontknow.gif

Značke
slovenska, vojska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:32.