Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 26.09.2006, 22:02
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213
Privzeto Re: Znanost kot vera

Tole z bogom in satanom je lep relikt.
Vsekakor so religije dejansko fragmente starih kodeksov prelile v svoje regule za repliciranje samih sebe.
Občasno jim je celo uspelo preprečit spraševanje "zakaj"..

A tudi skala ni večna, ne človek in ne religije...
Odgovori vedno leže onkraj zgoraj navedenega..
Staro 26.09.2006, 22:10
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

A se bi lahko Medved , prosim malo bolj po Slovensko napisal, ker se mi zdi, da sem prebutast, za lažje razumevanje ... relikt = ...
Staro 26.09.2006, 22:21
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a kopron
A se bi lahko Medved , prosim malo bolj po Slovensko napisal, ker se mi zdi, da sem prebutast, za lažje razumevanje ... relikt = ...
Relikt-ostanek preteklosti...
Če hudiča ne kličeš, ne pride, to dejstvo zaslediš v vseh religijah..
Bolj se nagibam k temu, da je hudič nekaj kar je v ljudeh, v njihovi medsebojni empatski, pa recimo nadmiselni(gestalt)povezanosti...
Vsekakor so po nekih hipotezah civilizacije pred nami bolj uporabljale in razumele tisto čemur mi pravimo telepatija in skupno nezavedno...
Mi smo tu še v latentni fazi kot civilizacija razumevanja človeških sposobnosti in fragmente teh skupnih nezavednih procesov poskušamo umestiti, razložiti ali preprečiti, če nekomu škodujejo(kar je prav, seveda) o njih pa še ne vemo skoraj nič...
Staro 28.09.2006, 14:49
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

znanost prizna, da se moti in ve, da ne pozna tocno vseh odgovorov in morda ne bo nikoli nasla odgovor, vera, pa misli in se laze, da ima vse odgovore, katere clovek isce, oziroma ta najpomembnejse in v svojem prepricanju vztraja, saj ne pusti nobene moznosti, da bi se lahko zmotili, ker cene to ne bi bila vera, temvec skoraj znanost.

Smesno mi je naprimer, kako se cerkev dela kot neko znanstveno institucijo, kadar se govori o eksorcizmu ali cudezih, da ki oni ne verjamejo, da je takoj neki cudnega in nepojasnega cudez, temvec, da to najprej preverijo in potem nekako sele dokazejo ali je res cudez ali ne, npr primer, ko je tekla kri iz kipcev, itd...., pa kako se cerkev gre neki delat zdaj kot znanstvenik, ocitno kot sama vera nima zadosti neumnih ljudi, ki bi verovali v cudeze, brez nekih dokazov, kot jih znanost isce in tudi najde.
Staro 28.09.2006, 16:18
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

prav tako so v zgodnjih letih zgodovine gledali na bliske, grome, potrese, itd., čez par tisočletij je vse zbabstveno jasno
seveda ob predpostavki, da so vse to naravni pojavi, ki se je potem potrdila.
Staro 28.09.2006, 19:13
galeb Uporabnik galeb ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 533

Citat:
Smesno mi je naprimer, kako se cerkev dela kot neko znanstveno institucijo, kadar se govori o eksorcizmu ali cudezih, da ki oni ne verjamejo, da je takoj neki cudnega in nepojasnega cudez, temvec, da to najprej preverijo in potem nekako sele dokazejo ali je res cudez ali ne, npr primer, ko je tekla kri iz kipcev, itd...., pa kako se cerkev gre neki delat zdaj kot znanstvenik, ocitno kot sama vera nima zadosti neumnih ljudi, ki bi verovali v cudeze, brez nekih dokazov, kot jih znanost isce in tudi najde.
Anarchy, kaj bi tebe prepricalo?. Ce imajo kristjani naivne razlage, to se ne pomeni, da se taksni nenavadni pojavi ne dogajajo. Dogajajo se in ce bi se malo pozanimal, bi vedel, da so zelo stevilni. Znanost preucuje le vrh ledene gore, pa naj se ti zdi se tako napredna. Noben danasnji znanstveni instrument ni dovolj subtilen, da bi lahko z njegovo pomocjo odkrili nacin, kako so taksni in mnogi drugi pojavi ustvarjeni.
Staro 28.09.2006, 19:19
galeb Uporabnik galeb ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 533

Citat:
prav tako so v zgodnjih letih zgodovine gledali na bliske, grome, potrese, itd., čez par tisočletij je vse zbabstveno jasno
seveda ob predpostavki, da so vse to naravni pojavi, ki se je potem potrdila
Ko bo clovestvo razumelo tako imenovane cudezne pojave, ki so v danasnjem casu se posebej stevilni, ter zvedelo kdo jih ustvarja, se bo clovestvo pocasi zavedlo duhovnih razseznosti bivanja. Od tedaj se bo tudi znanost zacela vse bolj zanimati za duhovne vidike obstoja.
Staro 29.09.2006, 07:25
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Maximalno točen opis, in Maximalno dober daan ...Galebu , Legendi in vsem ostalim želim danes .
Staro 29.09.2006, 18:56
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a galeb
Ko bo clovestvo razumelo tako imenovane cudezne pojave, ki so v danasnjem casu se posebej stevilni, ter zvedelo kdo jih ustvarja, se bo clovestvo pocasi zavedlo duhovnih razseznosti bivanja. Od tedaj se bo tudi znanost zacela vse bolj zanimati za duhovne vidike obstoja.
Ce obstaja zares duhovni vidik, potem bo znanost nasla ta odgovor, ter bodo bili duhovi kot del znanosti in ne kot neki paranormalnega. Saj tudi elektrika in radioaktivnost je neki povsem fizikalnega in nic paranormalnega, ceprav me zanima, kako bi nekoc verniki gledali na elektriko.
Staro 30.09.2006, 13:22
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

personalizirali so jo:D

Značke
kot, vera, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:47.