Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 26.03.2007, 14:12
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

U, dober point. Nisem pomislil, da biti na svojem in biti samostojen ni isto.
Staro 26.03.2007, 14:16
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

:D Kako hitro raznolikost razmišljanja preide v napetost....

Staro 26.03.2007, 19:06
Aleksander Vidmar Uporabnik Aleksander Vidmar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aleksander Vidmar
Član od: Feb 2006
Naslov: Ulica Bratov Tuma 2 (Štepanjsko naselje), 1000 Ljubljana
Sporočila: 65

Hmmm:

1. Veliko denarja.

2. Dober ugled

3. Trdno zdravje

4. Seks.. veliko.

5. Stanovanja na vec krajih po svetu..

6. Zmeraj veliko prostega časa..

2. Igram Torncity, ED, Marcoland, itd.. (nick Katulus)

3. Rad imam dobre debate ...
Staro 27.03.2007, 09:46
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

7. Zmerni optimizem!?

Staro 27.03.2007, 13:34
Aleksander Vidmar Uporabnik Aleksander Vidmar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aleksander Vidmar
Član od: Feb 2006
Naslov: Ulica Bratov Tuma 2 (Štepanjsko naselje), 1000 Ljubljana
Sporočila: 65

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
7. Zmerni optimizem!?
Človek mora imet ambicije

2. Igram Torncity, ED, Marcoland, itd.. (nick Katulus)

3. Rad imam dobre debate ...
Staro 28.03.2007, 21:54
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
No ... saj ni treba najeti ravno nekega oh in sploh stanovanja, ki je vredno 84.000,00€. V mislih sem imela povprečno stanovanjce za 400€ ali manj mesečno za v najem in novo za nakup.

Sama sicer živim v najemniškem stanovanju za 400€ na mesec, ki je prav lepo in obnovljeno - je pa v Kranju in ne v LJ. Se moraš kar fajn potruditi, ko ga iščeš in niskati več mesecev, če je trba. Za enko najemnino bi lahko živela tudi v luknji iz leta 1966 brez centralne itd. Trenutno mi je pomembno, da sem na svojem. Na kakšen kredit lahko še za nekaj časa pozabim, starši ne bodo primaknili, tako da se mi nek nakup na silo na splača.

Sama sem mnenja, da je to oglaševanje kreditov in vsiljevanje miselnosti, da moraš stanovanje kupiti in ne najeti, le voda na mlin gradbene "mafije".

Ce ga dobis res po ugodni ceni se splaca kupiti, v najem se vsekakor ne splaca iti, drugace pa najboljse biti pri starsih doma, dolker lahko, oziroma, dokler ne padejo cene stanovanj na neko normalno mejo, ker to ni normalno, eno 40m2 stanovanje bi moglo stati okoli 20.000€ , saj zemlja je v bistvu zastonj, od drzave ali ne vem koga, ker nekdo mastno sluzi na ta racun, kam gre ta denar pa vprasanje, materjal je poceni, delovna sila prav tako. Najvec zasluzijo uni, ki sploh nic ne delajo, geodeti, elektro, voda, zemlja in razna dovoljenja, itd.....
Staro 28.03.2007, 21:56
Banned

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
U, dober point. Nisem pomislil, da biti na svojem in biti samostojen ni isto.
Ja ni isto, jaz sem tudi samostojen kao samo nisem na svojem, lahko bi bil na svojem, kar pa ne pomeni, da si samostojen, no, sej ni tolk pomembno, saj to je samo psihologija in samozavest, da si samostojen.

Raje sem svoboden, kot samostojen.
Staro 28.03.2007, 21:57
Banned

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Prepričevanje množic, da je nakup stanovanja prioriteta vsake slovenske družine je donosen posel za marsikoga. l:

Prepricevanje mnozic, da je imeti otroka prijoriteta ali smisel zivljenja, pa je se bolj donosen posel.
Staro 28.03.2007, 22:02
Banned

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
Miselnost tipične Slovenske ovce: moram kupiti si svoje stanovanje, sicer bom keš metal stran.

Preračunaj si koliko je najemnina za 20 let in koliko je kredit z obrestmi na 20 let. K stroškom nakupa nepremičnine prištej še vse stroške vzdrževanja nepremičnine. Na drugi strani pa tisto razliko, ki ti ostane, če živiš v najemu, seštej in prištej še 5% letni donos in dobiš lepo vsotico denarja. Po 20 letih imaš v primeru nakupa nepremičnine staro stanovanje in nič gotovine, v primeru najema pa imaš gotovino za novo stanovanovanje. Nisi na izgubi. Stanovanje pa se splača kupiti le, če imaš gotovino oz. vsaj s kreditom na 5 let.

Jaz bom pa vseeno sparal, dokler ne kupim stanovanja, pa magari 20 let, to mi je prijoriteta, o druzini bom pa razmisljal sele takrat. Jaz bom vztrajal pri moji prijoriteti in, ce komu ni prav, naj znizajo cene stanovanj.

Dokler ti izberes denar v teh 20 letih, torej, da zivis se pri starsih, imas ogromno denarja, vsak mesec vec in ce vezes ta denar dobivas se obresti, tko, da res ful zasluzis, ko pa kupis stanovanje, bos lahko kupu novo, saj se bos vselil na novo.
Staro 28.03.2007, 22:42
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Če ne misliš imeti otroke je najem najboljši. Če imaš otroke je vsaj eno gnezdo dobrodošlo. Za 84.000 evrov v Ljubljani ne dobiš nič. V Kranju dobiš za toliko denarja nekje 40 kv. metrov. Kakšno je življenje družine z dvema frocoma v takšni kvadraturi? Po mojem slabo. Kaj pa prevoz na delo stroški, čas???

Kar se tiče kreditov za stanovanje je to nekaj najbolj neumnega. Kredit za avto, opremo, počitnice lahko vzameš, za stanovanje oz. hišo v kateri živiš nikoli, saj v primeru krize ostaneš brez strehe nad glavo.
Kredit na 10, 15 in še več let, pa to je neumnost. Kaj če pride do krize? Kam boš šel z otroci? V šotor pred upravno enoto, parlament.

Pravite da bo nepremičninski balon počil in da bodo cene padle? Pravlijce za lahko noč, vsaj kar se tiče Ljubljane. Če balon poči bodo cene ostale na tem nivoju, in po mojem mnenju ne bodo šle dol.

Kaj pa če bo vlada ukinila prevoz na delo in povišala cene goriv za recimo 25 %, plača pa ostane na tem nivoju? Šele takrat bodo cene nepremičnin znorele do neba. Pa tudi najemnin. Zdi se mi da vlada dela v tej smeri.

Povprečna plača 770 evrov???? Zelo bi je bil vesel.

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 12:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:37.